اخذ اقامت یونان با خرید ملک 2024

اخذ اقامت یونان با خرید ملک 2024

طبق گزارش imidaily، سرمایه‌گذاری در یونان برای اخذ اقامت، محبوب‌ترین برنامه مهاجرتی سرتاسر اروپا در 4 سال گذشته است. خرید ملک، یکی از چند گزینه سرمایه‌گذاری در یونان و اخذ اقامت این کشور است که به حداقل 250 هزار یورو سرمایه نیاز دارد. همین ویژگی باعث شده است که خرید ملک و املاک در یونان نسبت به سایر روش‌ها مثل انتقال سرمایه یا خرید اوراق محبوب‌تر باشد.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک از طریق برنامه ویزای طلایی انجام می‌شود. برخلاف سایر برنامه‌ها، ویزای طلایی یونان قیمت متفاوتی را برای خرید ملک در نقاط مختلف تعیین نکرده است. یعنی با 250 هزار یورو می‌توانید در هر نقطه‌ای از یونان ملک بخرید و اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کنید. نکته جالب اینکه امکان اخذ اقامت یونان برای اعضای خانواده هم وجود دارد و اعتبار کارت اقامت بعد از 5 سال باز هم قابل تمدید است. با خرید ملک در یونان می‌توانید آن را اجاره دهید و با دریافت اقامت دائم، آن را بفروشید. برای آگاهی در مورد شرایط، مراحل سرمایه‌گذاری و راهنمایی‌های بیشتر با ما همراه باشید.

نگاهی به اخذ اقامت یونان با خرید ملک

اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک، جذاب‌ترین گزینه برنامه ویزای طلایی یونان (Greece Golden Visa) است. دولت یونان، برنامه ویزای طلایی را از سال 2014 به علاقه‌مندان غیر اروپایی در سرتاسر جهان معرفی کرد و بیشتر تمرکز آن روی بازار املاک و مستغلات این کشور بود.

حالا هم بعد از گذشت 10 سال، چیزی تغییر نکرده و اتفاقاً حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری کم‌تر شده است. حداقل سرمایه‌گذاری برای خرید ملک در یونان در سال 2023، معادل 500 هزار یورو بود که حالا به 250 هزار یورو کاهش پیدا کرده است. اقامت یونان با خرید ملک، موقتی نیست، دائمی است و 5 سال اعتبار دارد. تا هر زمانی که سرمایه‌گذار، ملک خریداری‌شده را حفظ کند، هر 5 سال یک‌بار می‌تواند کارت اقامت دائم و خود و اعضای خانواده‌اش را به‌صورت نامحدود تمدید کند.

اخذ گلدن ویزای یونان؛ در کمترین زمان و سرمایه گذاری امن!

همانطور که گفتیم، ویزای طلایی یونان یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در اروپا محسوب می‌شود که با خرید املاک در این کشور، براحتی می‌توانید گلدن ویزای یونان را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین سی بی اف ایران تماس گرفته و یا به صفحه مربوطه در لینک این قسمت مراجعه کنید.

چرا باید در یونان ملک بخرید؟

بازار املاک و مستغلات یونان در چند سال اخیر کاملاً متحول شده است. در نتیجه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری با مبلغ کم و سودآوری زیاد برای سرمایه‌گذاران بیشتر شده است. مقرون‌به‌صرفه بودن قیمت املاک، سیاست‌های مهاجرتی جذاب و اقامت اروپا از جمله ویژگی‌های مثبت خرید ملک در یونان‌اند. آتن و جزایر محبوب یونان مثل سانتورینی نقاط مهمی‌اند که سرمایه‌گذاران خارجی در آن‌ها ملک می‌خرند.

به‎جز این نکات، 6 دلیل دیگر هم وجود دارند که نشان می‌دهند چرا باید در یونان ملک بخرید:

1. فرصت اخذ اقامت اروپا

خرید ملک در یونان از طریق ویزای طلایی، امکان اخذ اقامت اروپا را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. این ابتکار در ویزای طلایی یونان، شور و اشتیاق سرمایه‌گذاران را برای خرید ملک بیشتر کرده است.

2. مالیات کم

یونان، معافیت‌های مالیاتی قابل توجهی را برای املاک مسکونی و غیر مسکونی خود در نظر گرفته است. مهاجران خارجی که با شرایط ویزای طلایی یونان به این کشور می‌آیند، می‌توانند از شرایط ویژه مالیات بر در آمد تا سقف 100 هزار یورو  بهره‌مند شوند. بنابراین، با اخذ اقامت یونان با خرید ملک می‌توانید به سرمایه‌گذاری کلان با مالیات کم مشغول شوید.

3. زندگی با کیفیت و مقرون‌به‌صرفه

کشور یونان، به‌دلیل سبک زندگی استاندارد با هزینه‌های معقولانه شناخته شده است. به‌همین دلیل است که بسیاری از سرمایه‌گذاران با خرید خانه به این کشور مهاجرت می‌کنند و برای همیشه در آن می‌مانند. هزینه مسکن، وعده‌های غذایی و مخارج روزانه یونان بسیار کم‌تر از سایر کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا هستند.

دسترسی به غذای تازه و محلی و هزینه کم خدمات بهداشت و سلامت باعث افزایش کیفیت زندگی در یونان شده‌اند. در نتیجه، اخذ اقامت یونان با خرید ملک از سایر روش‌های سرمایه‌گذاری ویزای طلایی صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

4. گزینه متنوع املاک و مستغلات

بازار املاک و مستغلات یونان شامل گزینه‌های مختلف و متنوعی است. از خانه‌های روستایی سنتی گرفته تا آپارتمان‌های مدرن و ویلاهای لاکچری، از جمله گزینه‌های بازار املاک یونان‌اند. سرمایه‌گذارانی که هدفشان اخذ اقامت یونان با خرید ملک است، معمولاً چند ملک در نقاط مختلف خریداری می‌کنند. این ابتکار عمل باعث می‌شود تا علاوه بر سرمایه‌گذاری از سبک زندگی ویژه یونانی‌ها هم لذت ببرند.

5. مقصد جذاب گردشگری

دسترسی به خاک یونان از طریق زمین، آسمان و دریا آن را به مقصدی جذاب برای گردشگران سرتاسر جهان تبدیل کرده است. فرودگاه‌های بزرگ بین‌المللی، خطوط کشتیرانی، مسیرهای مواصلاتی و شبکه جاده‌ای قدرتمند از جمله ویژگی‌های این کشور هستند. در نتیجه، امکان سفر به شهرهای مختلف یونان برای مردم جهان آسان است و سالانه هزاران نفر برای گردش به این کشور می‌آیند.

چه در شهر آتن و چه در یک جزیره کوچک یونانی ملک بخرید، دسترسی شما به سایر نقاط کشور آسان است.

6. مناسب برای مهاجران

محیط جامعه یونان برای مهاجران مناسب است. یونان، فرهنگ غنی دارد، بسیاری از شهروندان آن به زبان انگلیسی تسلط دارند و شهرهای توریستی بزرگی در این کشور هستند. سیاست‌های جذاب مالیاتی، فرایند ساده خرید ملک و اقامت 5 ساله قابل تمدید با استقبال مهاجران سرتاسر جهان مواجه شده‌اند. در نتیجه، اخذ اقامت یونان با خرید ملک، احساس ناخوشایندی را در مهاجران به‌وجود نمی‌آورد و این، نکته خیلی مهمی است.

شرایط اخذ اقامت یونان با خرید ملک

مهم‌ترین شرط اخذ اقامت یونان با خرید ملک، داشتن حداقل سرمایه تعیین‌شده است. بعد از آن، سرمایه‌گذاران در عرض 2 تا 3 ماه پس از ارائه مدارک و درخواست رسمی، مجوز اقامت خود را دریافت می‌کنند. نکته جالب اینکه برای اقامت یونان با خرید ملک، به قبولی در آزمون‌های مهارت زبان یونانی و شرایط خاص دیگر هم نیازی نیست.

شرایط عمومی خرید ملک در شهرهای یونان عبارت‌اند از:

 • حداقل سرمایه: 250 هزار یورو
 • زمان نگهداری ملک: حداقل 5 سال
 • زمان اخذ اقامت 5 ساله: بین 5 تا 6 ماه
 • زمان بازگشت سرمایه: بیشتر از 5 سال

هیچ محدودیتی برای خرید ملک در یونان وجود ندارد و می‌توانید ویلا، آپارتمان، ملک تجاری، قطعه زمین یا بخشی از یک هتل را خریداری کنید. برنامه ویزای سرمایه‌گذار یونان (The Greece investor visa) این فرصت را هم به شما می‌دهد که یک هتل را برای 10 سال اجازه کنید و اقامتتان را به‌دست بیاورید. برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک، هر متقاضی باید واجد شرایط زیر باشد:

 • سن بالای 18 سال
 • نداشتن سوءپیشینه
 • داشتن بیمه درمانی معتبر در یونان (پوشش حداقل 300 هزار یورویی)
 • افتتاح حساب بانکی یونانی
 • فرزندان زیر 21 سال
 • امکان اخذ اقامت برای همسر، والدین همسر و سرمایه‌گذار

آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یونان

مجموعه سی بی اف ایران، فرصت‌های ویژه سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات یونان را گردآوری کرده است. این فرصت‌های سرمایه‌گذاری، هم در بلندمدت سودآور هستند و هم مکان خوبی برای زندگی در یونان محسوب می‌شوند.

پروژه‌های خرید املاک در یونانقیمت سرمایه‌گذاریمتراژ
پروژه ویلاهای نافپکتوس390 هزار یورو250 متر مربع
ویلا آپارتمان‌های گلیفادا435 هزار یورو68 تا 75 متر مربع
ویلاهای جزیره میکونوس620 هزار یورو105 متر مربع
آپارتمان‌های ایلیسوهر متر مربع از 3571 یورو شروع می‌شود.70 متر مربع
ویلاهای ساحلی آکوامارین840 هزار یورواز 209.32 متر مربع تا 329.18 متر مربع

مراحل خرید ملک در یونان

ورود به بازار املاک و مستغلات در کشورهای اروپایی مثل یونان ممکن است کمی مبهم و گیج‌کننده باشد. اما خبر خوب اینکه با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های تخصصی می‌توانید این کار را انجام دهید. در ادامه، ابتدا نگاهی به مدارک لازم برای خرید خانه در یونان می‌اندازیم:

 • پاسپورت معتبر
 • شماره ثبت مالیات (AFM)
 • ویزای معتبر برای سفر به یونان
 • مدرک یا مجوز اقامت
 • کپی اظهارنامه مالیاتی متقاضی
 • مدارک اقامت فعلی یونان (صورت‌حساب بانکی و غیره)

با ارائه این مدارک و درخواست رسمی اخذ اقامت یونان با خرید ملک، مراحل اصلی اینگونه شروع می‌شوند:

 1. تحقیق و برنامه‌ریزی: وضعیت مالی خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید در بازار املاک یونان سرمایه‌گذاری کنید.
 2. انتخاب مکان مناسب برای خرید ملک: عوامل مهمی مثل نزدیکی به امکانات رفاهی، خطوط حمل‌ونقل و جاذبه‌های گردشگری را در نظر بگیرید.
 3. شرایط قانونی: مقررات قانونی برای اقامت یونان با خرید ملک را بررسی کنید و مطمئن شوید که واجد شرایط هستید.
 4. پیدا کردن ملک مورد نظر: برای پیدا کردن ملک مناسب می‌توانید از وب‌سایت‌ها، مشاورین املاک بین‌المللی و تیم باتجربه کراس بوردر فریدم کمک بگیرید.
 5. استفاده از توصیه دیگران: توصیه‌ها، پیشنهادها و نکات مهمی که دیگران از اقامت یونان با خرید ملک دارند را مد نظرتان قرار دهید.
 6. مذاکره و پیشنهاد: وقتی ملک مناسب‌تان را پیدا کردید، در مورد قیمت نهایی با فروشنده مذاکره کنید. با در نظر گرفتن شرایط بازار، معقولانه‌ترین معامله ملک را انجام دهید.
 7. مشاوره حقوقی: پس از توافق و عقد قرارداد اولیه (به یونانی: Compormis de Vente) از یک وکیل کمک بگیرید. مطمئن شوید که همه‌چیز طبق قرارداد پیش می‌رود.
 8. ثبت نهایی خرید ملک: بعد از اطمینان در مورد قرارداد فروش، سند نهایی را در مرکز اسناد رسمی امضا کنید و هزینه‌های باقیمانده را بپردازید.

مراحل اقامت یونان با خرید ملک توسط سی بی اف ایران

شرکت سی بی اف ایران از نقطه صفر تا آخرین مرحله اقامت یونان با خرید ملک در کنار شما ایستاده است. کافی است که به تجربه تیم ما اعتماد کنید تا طی 6 مرحله ساده، اقامت خود و اعضای خانواده‌تان را دریافت کنید.

6 مرحله اخذ اقامت یونان با خرید ملک با کراس بوردر فریدم عبارت‌اند از:

 • مرحله اول: دریافت مشاوره تخصصی توسط متخصصان شرکت کراس بورد فریدم، انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری مناسب و ثبت درخواست
 • مرحله دوم: دریافت شماره مالیاتی و افتتاح یک حساب بانکی یونانی برای شما
 • مرحله سوم: انجام سرمایه‌گذاری و خرید ملک
 • مرحله چهارم: انجام مراحل احراز هویت و انگشت‌نگاری
 • مرحله پنجم: دریافت کارت اقامت برای شما و اعضای خانواده‌تان
 • مرحله آخر: درخواست شهروندی در پایان سال هفتم و اخذ پاسپورت/تابعیت یونان

بهترین مکان‌ها در یونان برای خرید ملک

یونان، دهکده‌ها، شهرک‌ها، جزایر و شهرهای زیبایی دارد. بنابراین، بدون توجه کردن به موقعیت مکانی ملک مورد نظرتان باز هم در مکان مسکونی ایده‌آل اقامت خواهید داشت. با این حال، در ادامه به‌سراغ معرفی شهرها و جزایر محبوب یونان رفته‌ایم که خرید ملک در آن‌ها بیشتر است.

با وجود اینکه شهرهای بسیار خوبی در یونان وجود دارند، اما آتن و شهر شمالی تسالونیکی محبوب‌ترین شهرها محسوب می‌شوند. برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک در این شهرها معمولاً باید حداقل 500 هزار یورو سرمایه داشته باشید.

در ادامه، به‌صورت مختصر با هر کدام از شهرهای محبوب یونان برای خرید ملک آشنا می‌شوید:

آتن (پایتخت یونان)

مناطق فرهنگی، هنری و اقتصادی بسیاری در آتن وجود دارند. از جمله محله‌های شلوغ آتن می‌توان به پلاکا و موناستیراکی اشاره کرد. آتن، به‌دلیل پیشرفته بودن و برخورداری از فرصت‌های شغلی بیشتر، مکان پیشنهادی برای اقامت یونان با خرید ملک محسوب می‌شود.

تسالونیکی (دومین شهر بزرگ یونان)

دارای نقاط تاریخی و فرهنگی منحصربه‌فرد است و در امتداد سواحل نیلگون خلیج ترمائیک قرار دارد. جامعه پویا، بازار املاک قوی فرهنگ مهمان‌نوازی این شهر دلایل خوبی برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک هستند.

جزیره میکونوس

میکونوس، جواهری بی‌نظیر در قلب سیکلادس است و به‌خاطر سواحل زیبا و مناطق گردشگری‌اش مشهور شده. ساختمان‌های سفیدرنگ، خانه‌های دارای بالکن و زندگی شبانه از جمله خصوصیات میکونوس هستند.

سانتورینی

جزیره هلالی‌شکل سانتورینی در دریای اژه، یکی از مقاصد گردشگری محبوب در جهان است. تنوع غذایی، مکان‌های تاریخی مثل آکروتیری و شن‌های قرمزرنگ ساحل از جمله ویژگی‌های سانتورینی‌اند.

کورفو

جزیره کورفو، مکان سرسبز و شبیه مناطق گردشگری ونیز، فرانسه و بریتانیاست. باغ‌های زیتون، جنگل‌های زیبا و دهکده‌های سنتی مثل پلکاس، کورفو را به بهشتی جذاب تبدیل کرده‌اند.

کرت (بزرگ‌ترین جزیره یونان)

کوه‌های بزرگ، دشت‌های حاصلخیز و خط ساحلی بکر مهم‌ترین ویژگی‌های کرت محسوب می‌شوند. کاخ مینوی کنوسوس، قدیمی‌ترین بنای تمدن اروپا در این جزیره قرار دارد.

جزیره ناکسوس

ناکسوس، بزرگ‌ترین منطقه جزایر سیکلادس در یونان است و با تاریخ غنی این کشور پیوند خورده. سواحل خیره‌کننده آگیوس پروکوپیوس و پلاکا جذاب‌ترین نقاط ناکسوس هستند.

جزیره پاروس

جزیره پاروس از روستاهای دل‌فریبی مثل پاریکیا و ناوسا تشکیل شده است و ساختمان‌های سفیدکاری‌شده جذابی دارد. سواحل این جزیره از جمله محبوب‌ترین نقاط برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک به‌شمار می‌روند.

آنتیپاروس

جزیره آنتیپاروس بخشی از مجمع‌الجزایر سیکلادس است و چند دقیقه تا جزیره پاروس فاصله دارد. سواحل بکر آنتیپاروس شامل سوروس، آگیوس و اسپیریدون می‌شوند و مکانی مناسب برای داشتن یک زندگی آرام تلقی می‌شوند.

زکینتوس

خط ساحلی جزیره زکینتوس، جزو جذاب‌ترین سواحل سونان است که توسط صخره‌های چشمگیر و جریان آب زلال احاطه شده. علاقه‌مندان به زندگی مدرن اروپایی که به ساحل و دریا هم علاقه دارند می‌توانند از طریق اقامت یونان با خرید ملک در این شهر زندگی کنند.

میلوس

سرمایه‌گذاران آمریکایی، علاقه زیادی به خانه‌های جزیره میلوس دارند. خط ساحلی این جزیره با صخره‌های خلیج ساراکینیکو و کلفتیکو محاصره شده‌ و مقصدی جذاب برای گردشگران است.

رودز (بزرگ‌ترین بخش جزایر دودکانی یونان)

شهر قدیمی رودز در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. همچنین، بنای باستانی The Colossus of Rhodes یکی از عجایب هفت‌گانه جهان در همین شهر قرار دارد. از جمله مکان‌های باستانی این شهر می‌توان به آکروپولیس لیندوس و شهر باستانی کامیروس اشاره کرد.

متوسط قیمت خانه در یونان

متوسط قیمت خانه یا هر متر مربع ملک در شهرهای مختلف یونان با همدیگر متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق و بروز در خصوص قیمت های خانه در یونان، با ما در تماس باشید.

هزینه‌های زندگی در یونان

با توجه به شرایط فعلی در کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در یونان در این کشور کم‌تر اما نسبت به ایران کمی بیشتر است. البته، هزینه زندگی در یونان به ترجیحات، سبک زندگی، تعداد افراد و وعده‌های غذایی شما بستگی دارد. با این حال، هزینه زندگی و اجاره خانه در یونان بین 500 تا 1600 یورو در ماه ارزیابی می‌شود.

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق ویزای طلایی

با اخذ اقامت یونان با خرید ملک از طریق برنامه ویزای طلایی می‌توانید از مزایای منحصربه‌فرد زیر بهره‌مند شوید:

 • اخذ اقامت یونان با خرید ملک در عرض  6 ماه
 • نیاز نداشتن به اقامت اجباری در یونان برای تمدید کارت‌های اقامت دائم
 • تمدید کارت اقامت دائم بعد از 5 سال
 • آزادی سفر به کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا
 • اجازه اقامت 3 ماهه در هر دوره 6 ماهه در کشورهای عضو شنگن
 • اقامت، سرمایه‌گذاری نامحدود، کار و تحصیل در یونان
 • اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت یونان بعد از 7 سال

مزایای اخذ شهروندی یونان

اگر پس از 7 سال موفق به اخذ شهروندی یونان شوید، می‌توانید از فرصت‌های آزادانه‌تری در این کشور استفاده کنید. این فرصت‌های ویژه عبارت‌اند از:

 1. حق و حقوق شهروندی یونان
 2. امکان تحصیل و استفاده از شبکه بهداشت و درمان یونان
 3. آزادی زندگی و کار در کشورهای اروپایی و عضو شنگن بدون محدودیت زمانی
 4. سفر بدون ویزا به بیش از 167 کشور در دنیا مثل کانادا

اخذ اقامت یونان با خرید ملک همراه با سی بی اف ایران

اخذ اقامت یونان با خرید ملک برای خود و اعضای خانواده‌تان، در سال 2024 فقط با حداقل سرمایه 250 هزار یورویی قابل انجام است. در این مقاله، به‌صورت تخصصی در مورد مزایای خرید ملک در یونان، شهرهای مناسب این کشور برای زندگی و سایر مسائل مهم پرداختیم. همچنین، در مورد امکان اخذ تابعیت و پاسپورت یونانی از طریق ویزای طلایی این کشور هم اشاره کردیم و مراحل آن را توضیح دادیم.

اگر شما هم می‌خواهید علاوه بر سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت یونان با خرید ملک، زندگی اروپایی را تجربه کنید، این فرصت را از دست ندهید. هیچ آپدیت جدیدی در مورد برنامه ویزای طلایی یونان ارائه نشده است. اما با توجه به اینکه فرصت خرید ملک در برنامه‌های مهاجرتی مشابه مثل ویزای طلایی پرتغال حذف شده است، بهتر است تصمیم نهایی‌تان را بگیرید. تا زمانی که فرصت اقامت یونان با خرید ملک وجود دارد، با تیم سی بی اف ایران از طریق پل‌های ارتباطی وبسایت تماس باشید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک چقدر است؟

خرید ملک، یکی از چند گزینه سرمایه‌گذاری در یونان و اخذ اقامت این کشور است که به حداقل 250 هزار یورو سرمایه نیاز دارد.

کدام شهرهای یونان برای خرید ملک مناسب‌تر هستند؟

شهرهای آتن، کرت، تسالونیکی، سانتورینی، کورفو و پاروس از جمله شهرهای مناسب یونان برای خرید ملک‌اند.

اقامت یونان با ویزای طلایی چند سال اعتبار دارد؟

اقامت دائمی یونان در دوره اول 5 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. تا هر زمانی که سرمایه‌گذار مالک یک یا چند ملک در یونان است، می‌تواند کارت اقامت دائم خود را به‌صورت نامحدود و هر 5 سال یک‌بار تمدید کند.

امکان اخذ تابعیت و پاسپورت یونان از طریق خرید ملک وجود دارد؟

بله امکان اخذ تابعیت و پاسپورت یونان پس از 7 سال وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com