سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت 10 ساله

سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت 10 ساله

کشور مجارستان، برنامه ویزای طلایی (Golden Visa Program) را در سال 2024 دوباره راه‌اندازی کرد تا سرمایه‌گذاران خارجی از طریق سرمایه گذاری بتوانند اقامت این کشور را بگیرند. طبق شرایط جدید، چندین گزینه سرمایه گذاری در اختیار علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران خارجی قرار گرفته است. از جمله این فرصت‌های سرمایه گذاری در مجارستان می‌توان به سرمایه گذاری در صندوق املاک و مستغلات محلی، خرید ملک و املاک یا کمک‌های خیریه اشاره کرد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت 10 ساله مجارستان در سال 2024، معادل با 250 هزار یورو اعلام شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید:  ۰۹۰۲۲۳۳۱۲۰۳

بیش از یک دهه از افزایش قابل توجهی جمعیت مهاجران خارجی در مجارستان می‌گذارد و این مقدار توسط رسانه‌های معتبر بین‌المللی، 52 درصد اعلام شده است. متقاضیان خارجی مخصوصاً سرمایه‌گذاران ایرانی، به‌دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور، هزینه‌های قابل قبول زندگی، طبیعت بکر و فرصت‌های سرمایه گذاری به مجارستان مهاجرت می‌کنند. برنامه جدید اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، امکان اخذ ویزای طلایی اروپا و اقامت اروپایی را هم برای متقاضی و اعضای خانواده‌اش فراهم می‌کند. در این مقاله از مجموعه مهاجرتی سی بی اف ایران به تمام جزئیات این برنامه اشاره کرده‌ایم.

برنامه سرمایه گذاری در مجارستان در یک نگاه

کشور مجارستان، در نوامبر سال 2023 اعلام کرد که قانون مهاجرت خود را اصلاح خواهد کرد تا برنامه کاملاً جدیدی از ویزای طلایی و اخذ اقامت برای متقاضیان خارجی را ارائه دهد. ویزای طلایی جدید مجارستان که با عنوان رسمی «ویزای سرمایه‌گذار مهمان» یا “the Guest Investor Visa” شناخته می‌شود، به‌صورت ویژه روی املاک و مستغلات این کشور متمرکز است. دولت مجارستان با ارائه این برنامه مهاجرتی قصد دارد تا بازار املاک و مستغلات خود را به صنعتی پررونق تبدیل کند.

حالا، چند ماهی است که مجارستان، برنامه جدید ویزای طلایی را در ژانویه 2024 ارائه داده و شرایط عمومی آن به‌صورت خلاصه شامل موارد زیر می‌شوند:

 • حداقل 500 هزار یورو برای خرید خانه
 • حداقل 250 هزار یورو برای سرمایه گذاری در صندوق املاک و مستغلات
 • انجام پرونده اخذ اقامت 10 ساله از طریق سرمایه گذاری در عرض یک تا 3 ماه
 • امکان اخذ اقامت دائم، شهروندی و تابعیت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری املاک در مجارستان

شرایط جدید سرمایه گذاری در مجارستان برای سال 2024

برنامه جدید ویزای طلایی  و سرمایه گذاری در مجارستان توسط مجلس ملی این کشور ارائه شده است. با توجه به شرایط این برنامه سرمایه گذاری و اقامتی، سرمایه‌گذاران و متقاضیان غیر اروپایی می‌توانند اقامت 10 ساله دریافت کنند.

به گزارش وب‌سایت رسمی مجلس ملی مجارستان، 3 روش برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ ویزای طلایی وجود دارند.

روش های سرمایه گذاری در مجارستان عبارتند از:

 • سرمایه گذاری با ارزش حداقل 250 هزار یورو در یک صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات محلی (local real estate investment fund)
 • خرید املاک و مستغلات به ارزش حداقل 500 هزار یورو
 • کمک مالی به یکی از صندوق‌های مالی عمومی برای حمایت از دانشگاه‌ها و کالج‌های مجارستان به ارزش حداقل یک میلیون یورو

آپدیت جدید سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت

قبل از تغییرات و آپدیت جدید برنامه ویزای طلایی، اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری و خرید املاک، با سرمایه حداقل 155 هزار یورویی امکان‌پذیر بود. اما حالا حدود 305 هزار یورو به این حداقل سرمایه مورد نیاز اضافه شده و روند اخذ اقامت این کشور هم کمی تغییر کرده است.

به‌صورت خلاصه، سرمایه‌گذار در ابتدا یک ویزای سرمایه‌گذار مهمان با اعتبار 2 ساله دریافت می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند 90 روز از یک دوره 180 روزه (6 ماهه) را در این کشور اقامت داشته باشد. در عرض، 93 روز کاری پس از ورود سرمایه‌گذار به مجارستان، همه شرایط سرمایه گذاری از جمله پرداخت حداقل مبلغ تعیین‌شده باید توسط متقاضی برآورده شوند.

اقامت مجارستان از طریق خرید ملک، بهترین روش مهاجرت به این کشور!

مجارستان، تنها کشوری اروپایی نیست که فرصت را برای اخذ اقامت به سرمایه‌گذاران می‌دهد. برنامه‌های سرمایه گذاری مشابهی هم در کشورهای اسپانیا، قبرس، پرتغال و یونان وجود دارند که امکان اخذ اقامت یا ویزای طلایی از طریق خرید ملک و املاک را ارائه می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه مهاجرت به مجارستان از این طریق، مقاله اقامت مجارستان با خرید ملک را مطالعه کنید.

مقایسه برنامه سرمایه گذاری در مجارستان با سایر برنامه‌های اروپایی

برای درک بیشتر مزایا و ویژگی‌های مثبت برنامه جدید سرمایه گذاری در مجارستان، بد نیست که خصوصیات آن را با سایر برنامه‌های مشابه در کشورهای اروپایی مقایسه کنیم. جدول زیر، نشان‌دهنده مقایسه برنامه سرمایه گذاری و ویزای طلایی چند کشور اروپایی و کشور مجارستان است:

برنامه‌های اقامتیویزای طلایی مجارستانویزای طلایی اسپانیاویزای طلایی قبرسویزای طلایی یونان
امتیاز اصلیمجوز اقامتمجوز اقامتمجوز اقامتمجوز اقامت
حداقل سرمایه گذاری250 هزار یورو500 هزار یورو300 هزار یورو250 هزار یورو
املاک واجد شرایط برای سرمایه گذاریاملاک مسکونیاملاک مسکونی یا تجاریاملاک مسکونی یا تجاریاملاک مسکونی یا تجاری
زمان اخذ اقامتچند ماهبیشتر از 5 ماهبیشتر از 3 ماه6 ماه
اعتبار اقامت10 سال3 سال و بعد، 5 سالنامحدود5 سال
نیاز به اقامت اجباری در طول سرمایه گذارینداردندارددارنده ویزای طلایی باید هر 2 سال یک‌بار، وارد قبرس شود.ندارد

همان‌طور که در این جدول می‌بینید، سرمایه گذاری در مجارستان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین گزینه‌هاست و اعتبار ویزای طلایی آن نسبت به اسپانیا و یونان بیشتر است. البته، سرمایه گذاری در کشور مجارستان و اخذ اقامت 10 ساله آن، مزایای دیگری هم دارد که در بخش بعدی به آن اشاره می‌کنیم.

9 مزیت اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری

داشتن اقامت و ویزای طلایی مجارستان، آزادی قابل توجهی را در سرتاسر اروپا به ارمغان می‌آورد و مزایای بی‌شماری دارد. مهم‌ترین مزایای سرمایه گذاری در مجارستان عبارت‌اند از:

 • آزادی در سفر: دارندگان اقامت مجارستان می‌توانند تا 90 روز و برای هر دوره 180 روزه در کشورهای مختلف اروپایی و منطقه شینگن اقامت داشته باشند.
 • فرصت کار، زندگی و تحصیل در اروپا: اخذ اقامت مجارستان به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای مدت نامحدودی در این کشور بمانند. در چنین شرایطی، متقاضی و اعضای خانواده‌اش می‌توانند شغل مناسبی به‌دست بیاورند یا کسب‌وکاری در این کشور راه‌اندازی کنند. همچنین، فرزندان افرادی که اقامت مجارستان را دارند، می‌توانند بدون نیاز به ویزای دانشجویی در مدارس و دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوند.
 • عدم نیاز به اقامت الزامی: برنامه سرمایه گذاری در مجارستان، هیچ اجباری در مورد اقامت متقاضی برای اخذ اقامت این کشور تعیین نکرده است. سرمایه‌گذار، پس از اخذ مجوز اقامت 10 ساله مجارستان می‌تواند هر زمانی که می‌خواهد در این کشور اقامت داشته باشد و این مسئله هیچ تأثیری روی تمدید مجوز اقامت او نخواهد داشت.
 • روند سریع درخواست: بررسی پرونده اقامت و سرمایه گذاری مجارستان ممکن است در عرض 2 ماه هم انجام شود. این برنامه، از جمله سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت مجارستان محسوب می‌شود.
 • بدون ریسک سرمایه گذاری: آینده سودآوری بازار املاک و مستغلات مجارستان، سرمایه گذاری متقاضیان را تضمین می‌کند. در نتیجه، ریسک خاصی برای سرمایه متقاضیان خارجی وجود ندارد.
 • فرصت اخذ اقامت برای کل خانواده: همسر، فرزندان و والدین سرمایه‌گذار در صورتی که این افراد از نظر مالی به او وابستگی داشته باشند، می‌توانند در جریان سرمایه گذاری در مجارستان، اقامت این کشور را به‌دست بیاورند.
 • عدم نیاز به آزمون زبان: متقاضیان اخذ ویزای طلایی مجارستان و اعضای خانواده آن‌ها نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان مجارستانی ندارند.
 • قابل استفاده برای شهروندان همه کشورهای جهان: فرصت سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت 10 ساله آن برای همه شهروندان غیر اروپایی مخصوصاً ایرانی‌ها وجود دارد. بنابراین، این فرصت برای ایرانی‌هایی که به‌دلیل تحریم‌های اقتصادی قادر به سرمایه گذاری اروپایی نبودند، کاملاً مناسب محسوب می‌شود.
 • فرصت اخذ شهروندی مجارستان: متقاضیان و سرمایه‌گذاران پس از 3 سال اقامت قانونی در مجارستان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. همچنین، اگر با داشتن اقامت دائم، 8 سال در مجارستان زندگی کنید، واجد شرایط اخذ شهروندی یا تابعیت مجارستان هم خواهید بود.

مزایای سرمایه گذاری در مجارستان

شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذار مهمان مجارستان

اولین قدم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذار مهمان از طریق سرمایه گذاری در مجارستان، برخورداری متقاضی از شرایط زیر است:

 • داشتن حداقل 18 سال سن
 • داشتن پاسپورت معتبر، مدارک سفر بازگشت و تمکن مالی برای تامین هزینه‌های غذا، اقامت و سفر در طول مدت اقامت
 • عدم برخورداری از سوءپیشینه و سابقه کیفری
 • داشتن حداقل سرمایه مورد نظر برای اخذ ویزای سرمایه‌گذار مهمان مجارستان
 • عدم برخورداری از سابقه دیپورت از اروپا یا منطقه شینگن

6 گام مهم برای سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت

اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، با توجه به آپدیتی که در ژانویه سال 2024 اعلام شده است، در 6 مرحله انجام می‌شود که به‌ترتیب عبارت‌اند از:

 1. بررسی مقدماتی (یک روز):

قبل از امضای قرارداد سرمایه گذاری، واجد شرایط  بودن متقاضی برای برنامه مورد نظر، توسط مقامات مهاجرتی مجارستان و از طریق یک بررسی مقدماتی بررسی می‌شود. این مرحله، برای همه متقاضیان اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، اجباری است و کاملاً محرمانه انجام می‌شود.

این مرحله، فقط یک روز طول می‌کشد و مهم‌ترین مزیتش این است که احتمال رد شدن درخواست اخذ اقامت مجارستان را به یک درصد کاهش می‌دهد. البته، در صورت بروز هرگونه مشکل، وکلا و مشاوران مهاجرتی مجموعه سی بی اف ایران همراهتان هستند تا راه‌حلی جایگزین برای گرفتن تأیید مقامات مهاجرتی مجارستان پیدا کنید.

 1. جمع‌آوری مدارک و درخواست ویزای سرمایه‌گذار مهمان (2 تا 4 هفته):

ارائه مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مجارستان و اخذ اقامت این کشور، الزامی است و شامل اسناد و مدارک زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر
 • ارائه اسناد ازدواج و تولد فرزند (در صورت همراهی کردن اعضای خانواده)
 • ارائه اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست (application form)
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه سلامت
 • قرارداد اجاره یا خرید املاک و مستغلات
 • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری یا سوء سابقه

جمع‌آوری و ارائه مدارک را باید با دقت کامل، همراه نسخه‌های فتوکپی‌شده و ترجمه‌شده انجام شود.

 1. تأیید ویزای سرمایه‌گذاری مهمان (حدود 2 ماه):

در صورتی که درخواست اخذ ویزای سرمایه‌گذار مهمان برای سرمایه گذاری در مجارستان تأیید شود، متقاضی به‌مدت 90 روز از یک دوره 180 روزه اجازه دارد در خاک مجارستان اقامت داشته باشد.

 1. برآورده کردن شرایط سرمایه گذاری (تا 3 ماه):

در این مرحله، متقاضی باید در عرض 93 روز کاری از تاریخ اولین ورودش به مجارستان با ویزای سرمایه‌گذار مهمان، شرایط سرمایه گذاری از جمله پرداخت پول را برآورده کند. پس از این مرحله، متقاضی واجد شرایط درخواست برای اخذ مجوز اقامت مجارستان محسوب می‌شود.

 1. تأیید مجوز اقامت مجارستان (2 تا 3 روز):

پردازش درخواست اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان، بین 2 تا 3 روز طول می‌کشد. پس از تأیید، سرمایه‌گذار می‌تواند برای ارسال مدارک بیومتریک، یک وقت ملاقات رزرو کند.

 1. ارائه مدارک بیومتریک و اخذ اقامت مجارستان (حدود 3 هفته):

متقاضی و اعضای خانواده‌اش، در روز تعیین‌شده باید برای ارسال مدارک بیومتریک از جمله اثر انگشت، گرفتن عکس برای کارت‌های اقامتی و غیره به دفاتر ویزامتریک مراجعه کنند. کارت‌های اقامتی سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش ظرف 21 روز به آدرس او در مجارستان ارسال می‌شوند.

مجوز اقامت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان، 10 سال اعتبار دارد و پس از پایان اعتبار آن، تا 10 سال دیگر هم قابل تمدید است. به‌عبارت ساده‌تر، اقامت مجارستان با ویزای سرمایه‌گذار مهمان یا ویزای طلایی، در اصل 20 سال اعتبار قانونی دارد.

بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در مجارستان

سرمایه‌گذاران با توجه به کیفیت زندگی، گزینه‌های خرید ملک، موقعیت جغرافیایی و تنوع فرهنگی می‌توانند در شهرهای مختلف مجارستان سرمایه گذاری کنند. در ادامه، با 3 تا از بهترین شهرهای مجارستان برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت 10 ساله آشنا می‌شوید:

1. بوداپست (Budapest)

بوداپست، پایتخت مجارستان، شهری پرجنب‌وجوش و سرزنده است که تنوع فرهنگی بالا، تاریخ غنی و معماری خیره‌کننده‌ای دارد. فرصت‌های شغلی متعدد، امکانات رفاهی زیاد و امکانات تفریحی پیشرفته از جمله ویژگی‌های دیگر بوداپست محسوب می‌شوند. انتخاب بوداپست برای سرمایه گذاری در مجارستان، هم مقرون‌به‌صرفه‌تر است محسوب می‌شود و  هم گزینه‌های بیشتری برای خرید خانه و املاک در آن وجود دارند.

هزینه زندگی در بوداپست، نسبت به سایر پایتخت‌های کشورهای اروپایی کم‌تر است، اما استانداردهای زندگی در آن همچنان مترقی و سطح یک محسوب می‌شوند. بازار املاک و مستغلات بوداپست، نسبت به سایر شهرهای مجارستان بزرگ‌تر است و علاوه بر خانه‌های لوکس و مجلل، املاک مقرون‌به‌صرفه و معمولی هم در آن خریدوفروش می‌شوند.

2. دبرتسن (Debercen)

دبرتسِن، دومین شهر بزرگ مجارستان است و به‌عنوان مرکز فرهنگی  و اقتصادی شرق کشور هم محسوب می‌شود. دبرتسن، به‌دلیل محیط امن و خانواده‌دوستی که دارد، معروف شده است و شهروندان آن، زندگی آرام و لذت‌بخشی را تجربه می‌کنند.

با توجه به بازار املاک و مستغلات متنوع دبرتسن، گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید خانه در این شهر وجود دارند. همچنین، چندین دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی هم در دبرتسن قرار دارند که آن را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده‌اند. با توجه به سیستم حمل‌ونقل توسعه‌یافته و فرودگاه‌های پیشرفته، پس از اخذ اقامت مجارستان می‌توانید به‌راحتی در سرتاسر اروپا تردد کنید.

3. پچ (Pécs)

پچ، شهری تاریخی در جنوب غربی مجارستان است که به‌خاطر معماری قرون‌وسطایی خود مشهور شده است. هزینه‌های زندگی در پچ، مقرون‌به‌صرفه است و برای متقاضیانی که به‌دنبال سرمایه گذاری با بودجه کم هستند، مناسب محسوب می‌شود.

طبیعت زیبا، فضای سبز شهری، پارک‌ها، جاذبه‌های گردشگری متعدد و امکان خرید خانه با حداقل مبلغ تعیین‌شده در ویزای طلایی مجارستان، از جمله خصوصیات مهم پچ محسوب می‌شوند. از طرفی، دانشگاه پچ (the University of Pécs)، از جمله قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های مجارستان هم در این شهر قرار دارد و فرزندان متقاضیان با اخذ اقامت می‌توانند در این مکان ادامه تحصیل دهند.

اخذ شهروندی اروپا با ویزای طلایی مجارستان

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اخذ اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری، امکان اخذ شهروندی اروپاست. پس از اینکه ویزای طلایی را دریافت کردید، در صورتی که با استفاده از این ویزا 8 سال در خاک مجارستان زندگی کنید، علاوه بر تابعیت این کشور می‌توانید شهروندی و پاسپورت اتحادیه اروپا را هم به‌دست بیاورید.

سرمایه گذاری در مجارستان با سی بی اف ایران

برنامه جدید ویزای طلایی مجارستان، امکان اخذ اقامت 10 ساله این کشور را همراه با 10 سال تمدید دوباره برای متقاضیان و سرمایه‌گذاران از جمله ایرانی‌ها فراهم کرده است. در این مقاله از مجموعه سی بی اف ایران به روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان از جمله خرید املاک و مستغلات با حداقل سرمایه 500 هزار یورو یا سرمایه گذاری در صندوق املاک این کشور با سرمایه حداقل 250 هزار یورو اشاره کردیم.

اگر مایل به سرمایه گذاری در کشور مجارستان، اخذ اقامت و شهروندی این کشور هستید، می‌توانید روی مشاوره‌های تخصصی ما حساب ویژه‌ای باز کنید. در حال حاضر، امکان برقراری ارتباط با تیم سی بی اف ایران از طریق 3 پل ارتباطی مهم زیر وجود دارد:

 • شماره ایران: 09022331203
 • شماره واتس‌اپ: 0971529972111
 • شماره اروپا: 04511737126
 • شماره امارات متحده عربی: 0971529972111

دریافت گلدن ویزای اروپا با کراس بوردر فریدم!

اقامت از طریق سرمایه گذاری به عنوان یک روش مهاجرتی، به متقاضیان کمک می‌کند تا با سرمایه گذاری در بخش‌های خاص از اقتصاد، حق اقامت و حتی شهروندی کشور مورد نظرشان را دریافت نمایند. این رویکرد به فرد سرمایه‌گذار، ویزای سرمایه‌گذاری یا همان “ویزای طلایی” را اعطا می‌کند که در سال‌های اخیر به عنوان یکی از محبوبترین گزینه‌های مهاجرتی محبوب شناخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های بالا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com