اقامت پرتغال با خرید ملک در سال 2024

اقامت پرتغال با خرید ملک در سال 2024

از تاریخ 7 اکتبر 2023 (15 مهر سال 1402)، امکان اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک برای متقاضیان خارجی وجود ندارد. خبر خوب اینکه کشور پرتغال با تکیه بر زیرساخت‌های دیجیتالی و در نظر گرفتن فرصت‌های کارآفرینی برای سرمایه‌گذاران، برنامه ویزای طلایی خود را تقویت کرده است. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران به جای خرید ملک در پرتغال، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر را انتخاب می‌کنند. در دوره جدید ویزای طلایی پرتغال در سال 2024، املاک و مستغلات جای خود را به رفتارهای مالی سختاوتمندانه‌تر و تقویت اقتصادی این کشور داده‌اند.

با وجود تغییرات اساسی در ویزای طلایی پرتغال، مسیر سرمایه‌گذاری در این کشور همچنان ادامه دارد و شرایط جدید برای اخذ اقامت، روی میز قرار دارند. با استفاده از گزینه‌های جدید برنامه ویزای طلایی پرتغال، سرمایه‌گذاران می‌توانند برای خود و اعضای خانواده‌شان اقامت موقت و قابل تمدید بگیرند. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی سی بی اف ایران بیشتر به این موضوع پرداخته‌ایم.

چرا امکان اقامت پرتغال با خرید ملک دیگر وجود ندارد؟

همین چند وقت پیش در بخش اخبار سایت کراس بوردر فریدم، به آپدیت جدید برنامه ویزای طلایی پرتغال و دلیل حذف گزینه خرید ملک اشاره کردیم. قیمت اجاره خانه در کشور پرتغال در سال 2023، حدود 7 درصد افزایش پیدا کرده بود و بالاترین جهش سالانه خود را در 30 سال اخیر تجربه می‌کرد. نکته مهم اینکه استقبال سرمایه‌گذاران خارجی از اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک، باعث بالا رفتن تقاضا در بازار املاک و افزایش قیمت‌ها شده بود. همین اتفاق باعث شد که دولت پرتغال احساس خطر کند و با توقف این بخش از برنامه ویزای طلایی، بازار املاک را به شرایط متعادل قبل برگرداند.

نکته مهم‌تر اینجاست که کشور پرتغال در برابر این چالش بزرگ با موفقیت خارج شد و گزینه‌های سرمایه‌گذاری جدیدتری را ارائه کرد. جالب است بدانید که پرتغال یکی از کشورهای پیشتاز در زمینه زیرساخت‌های دیجیتالی و بهره‌برداری از منابع انرژی تجدیدپذیر در سرتاسر اروپاست. با توجه به همین موضوع، جای خالی اقامت پرتغال با خرید ملک با گزینه‌هایی مثل تزریق سرمایه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پُر شده است.

خرید ملک در پرتغال 2024

روش‌های جایگزین برای خرید ملک در پرتغال

برای اخذ اقامت موقت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری، به‌جای خرید املاک و مستغلات می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • سرمایه‌گذاری در بخش‌های مورد تأیید دولت پرتغال: سرمایه‌گذاری با ارزش حداقل 500 هزار یورو
 • کارآفرینی و ایجاد شغل: ایجاد حداقل 10 شغل دائمی در یک شرکت جدید در خاک پرتغال با سرمایه حداقل 125 هزار یورویی
 • انتقال سرمایه در مالی: سرمایه‌گذاری 5 ساله با سرمایه حداقل یک میلیون یورویی در بانک‌های پرتغال یا سرمایه‌گذاری حداقل 500 هزار یورویی در صندوق ریسک سرمایه پرتغال
 • کمک مالی به مؤسسات فرهنگی: اهدای کمک مالی به ارزش 250 هزار یورو به مؤسسات ملی، هنری، فرهنگی را میراث ملی کشور پرتغال
 • کمک مالی به بخش‌های علمی: کمک مالی به ارزش حداقل 500 هزار یورو به انجام تحقیقات علمی، پژوهشی و توسعه فناوری در کشور پرتغال
 • سرمایه‌گذاری در صندوق‌های پولی پرتغال: انتقال سرمایه به ارزش حداقل 500 هزار یورو به یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری واجد شرایط و مورد تأیید دولت

محبوب‌ترین جایگزین اقامت پرتغال با خرید ملک

در حال حاضر، اگر قصد سرمایه‌گذاری روی گزینه فعال‌تر و پویاتری نسبت به بازار املاک و مستغلات در پرتغال هستید، می‌توانید به‌سراغ کارآفرینی و ایجاد شغل بروید. برای این کار کافی است طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ارائه مدارک مربوط به درخواست اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری به تیم سی بی اف ایران
 • راه‌اندازی و تاسیس شرکت جدید در پرتغال با بررسی شرایط توسط سی بی اف ایران
 • افتتاح حساب بانکی در یک از موسسه‌های مالی پرتغالی و انتقال سرمایه
 • راه‌اندازی و افتتاح شرکت
 • انجام هماهنگی‌های لازم برای سفر به پرتغال و انجام مراحل اداری، احراز هویت و انگشت‌نگاری
 • به‌کارگیری نیروی کار متخصص برای تکمیل کادر شرکت
 • اخذ اقامت موقت پرتغال برای سرمایه‌گذار (کارآفرین) و اعضای خانواده‌اش
 • امکان تبدیل اقامت موقت به دائم بعد از 5 سال

برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال 2024

برنامه ویزای طلایی پرتغال که قبلاً با عنوان «برنامه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک» مشهور بود، نوعی برنامه اقامتی است که فقط برای شهروندان غیر اروپایی ارائه می‌شود. متقاضیان و سرمایه‌گذاران، برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری (گلدن ویزای پرتغال)، باید واجد شرایط زیر باشند:

 •  داشتن حداقل 18 سال سن
 • عدم برخورداری از سوءسابقه کیفری و قضایی
 • قادر به سرمایه‌گذاری با حداقل سرمایه به ارزش 250 هزار یورو
 • اقامت حداقل 14 روزه در خاک پرتغال برای هر دوره 2 ساله (سالی 7 روز)
 • عدم سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات پرتغال

اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری چند سال اعتبار دارد؟

پس از دریافت ویزای طلایی پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری، مجوز اقامت یک‌ساله به سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش داده می‌شود. پس از گذشت یک‌سال، سرمایه‌گذار می‌تواند یک‌ماه قبل از پایان اعتبار مجوز اقامت خود، آن را برای 2 سال دیگر تمدید کند. اعتبار مجوز اقامت سرمایه‌گذار و اعضای خانواده‌اش در دوره دوم، 2 سال و قابل تمدید دوباره است.

مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی

اگر هنوز هم باور دارید که مهم‌ترین مزیت ویزای طلایی پرتغال، خرید ملک در این کشور بود، به سایر مزایای منحصربه‌فرد این ویزا برای سرمایه‌گذاران نگاهی بیندازید:

 • اخذ اقامت اتحادیه اروپا
 • سفر بدون ویزا به همه کشورهای اروپایی و منطقه شنگن
 • اخذ تابعیت پرتغالی (تابعیت اروپا) پس از 5 سال با در نظر گرفتن شرایط
 • اخذ اقامت برای اعضای نزدیک خانواده
 • بهره‌مندی از حق زندگی و کار در پرتغال
 • برخورداری از تخفیف‌های مالیاتی NHR پرتغال با تکیه بر ویزای طلایی

اقامت و پاسپورت پرتغال همراه با سی بی اف ایران

با توجه به آپدیت جدید برنامه ویزای طلایی در سال 2024، امکان اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک دیگر وجود ندارد و گزینه‌های دیگری جایگزین آن شده‌اند. در حال حاضر، گزینه‌هایی مثل کارآفرینی، شرکت در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بین سرمایه‌گذاران محبوب شده است. در این مقاله به همه جزئیات اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری اشاره کردیم و گزینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در این کشور را در اختیارتان قرار دادیم.

برای آشنایی بیشتر با گزینه‌ها سرمایه‌گذاری در پرتغال و اخذ اقامت این کشور برای خود و اعضای خانواده‌تان می‌توانید با تیم تخصصی سی بی اف ایران تماس بگیرید. پل‌های ارتباطی ما با شماره ایران: 09022331203 و واتس‌اپ: 0971529972111 برای برقراری ارتباط بین CBFiran و شما در دسترس هستند.

چرا امکان اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک وجود ندارد؟

گزینه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک، به‌دلیل افزایش قیمت اجاره خانه و نوسان قیمت در بازار املاک و مستغلات این کشور توسط دولت حذف شده است.

گزینه‌های جایگزین برای اقامت پرتغال با خرید ملک کدام‌اند؟

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کمک مالی به مرکز فرهنگی و هنری، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تحقیقاتی و کارآفرینی از جمله روش‌ها جایگزین خرید ملک در پرتغال هستند.

آیا ویزای طلایی پرتغال تعلیق شده است؟

خیر ؛ فقط در آپدیت سال 2024 برنامه ویزای طلایی، امکان اقامت پرتغال با خرید ملک حذف شده است.

حداقل سرمایه برای اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی چقدر است؟

حداقل سرمایه برای اخذ اقامت پرتغال از طریق برنامه ویزای طلایی این کشور 250 هزار یورو بابت کمک مالی به مراکز هنری، فرهنگی و ملی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com