برنامه اقامت تمکن مالی پرتغال 2024 (ویزای D7)

پرتغال به دلیل شرایط سرمایه‌گذاری مطلوب، قوانین مالیاتی روشن و شفاف، شرایط سیاسی و اجتماعی پایدار و کیفیت عالی زندگی سالهاست که مقصد اصلی افراد و خانواده‌هایی است که خواهان اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. ویزای D7 پرتغال برای کارآفرینان، صاحبین مشاغل آزاد، کارگران دورکار، و مستمری بگیرانی که مایلند بدون سرمایه‌گذاری اقامت پرتغال را اخذ نمایند بسیار مناسب است. این ویزا تحت عنوان” ویزای خود حمایتی پرتغال” یا اقامت پرتغال از طریق ویزای تمکن مالینیز شناخته می‌شود.

شرکت کراس بوردر فریدم مفتخر است تا توسط تیمی باتجربه و متخصص، با سابقه‌ای درخشان در زمینه خدمات اخذ ویزا، اهداف شما را ارزیابی کرده و بهترین برنامه های سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کشور پرتغال را به شما ارائه کند. فقط کافیست با ما همراه باشید!

ویزای D7 پرتغال یا ویزای خودحمایتی پرتغال چیست؟

ویزای D7 پرتغال که به ویزای تمکن مالی نیز معروف است به شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند با درآمد ماهیانه و بودجه کافی خود به کشور پرتغال مهاجرت کنند اقامت این کشور را ارائه می‌دهد. ویزای D7 پرتغال برای کارآفرینان، صاحبین مشاغل آزاد، کارگران دورکار، و مستمری بگیرانی که مایلند بدون سرمایه‌گذاری اقامت پرتغال را اخذ نمایند بسیار مناسب است. این ویزا تحت عنوان ویزای خودحمایتی پرتغال نیز شناخته می شود.

مدت اعتبار و تمدید ویزای D7 پرتغال:

 • ویزای بازنشستگی پرتغال در ابتدا به مدت ۴ ماه صادر می‌شود.
 • پس از ورود به پرتغال، متقاضی می‌بایست در مدت ۱ تا ۲ ماه ویزای اولیه را به اقامت یکساله تبدیل کند.
 • ویزای یکساله به مدت ۲ دوره دو ساله تمدید می‌شود.
 • پس از ۶ سال، کارت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده‌اش صادر می‌شود.
 • با دریافت کارت اقامت یکساله در پرتغال، نیاز به ویزا برای ورود مجدد به پرتغال و همچنین ویزای شینگن برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخواهید داشت.

شرایط تمدید ویزای طلایی پرتغال

 1. برای حفظ اقامت در پرتغال، باید در پایان دو سال، کارت اقامت را تمدید کنید.
 2. بعد از تمدید کارت اقامت، کارت اقامت سه ساله برای شما صادر می‌شود.
 3. برای تمدید ویزا D7، باید حداقل ۶ ماه متوالی یا ۸ ماه غیر متوالی در پرتغال زندگی کرده و امور خود را بگذرانید.

مدت زمان صدور ویزای خودحمایتی یا ویزای D7 پرتغال

مدت زمان صدور ویزای خودحمایتی یا ویزای D7 پرتغال به کشور مبدأ متقاضی بستگی دارد. در صورت ارائه کامل تمام اطلاعات موردنیاز، ممکن است دریافت ویزای موقت D7 بین یک تا سه ماه طول بکشد.

برای دریافت کارت اقامت دو ساله، شما باید در یک مصاحبه شرکت کنید. اگر در شهرهای لیسبون یا پورتو اقامت داشته باشید، دریافت وقت مصاحبه از اداره مهاجرت پرتغال (SEF) ممکن است تا 120 روز طول بکشد. پس از مصاحبه، ارسال کارت اقامت به آدرس شما در پرتغال حدود سه هفته زمان می‌برد.

نکات مهم در مورد الزامات مالی برای دريافت ویزای D7 پرتغال

دریافت ویزای D7 پرتغال برای حمایت مالی، نکات مهمی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید احتمال رد شدن درخواست ویزا را کاهش داده و فرصت دریافت ویزای D7 پرتغال را از دست ندهید. در زیر به این نکات اشاره شده است:

 1. دستورالعمل‌ها ممکن است در کنسولگری‌ها به صورت متفاوت تفسیر شوند. بنابراین، درخواست ویزای D7 ممکن است در یک کنسولگری تایید شود و در کنسولگری دیگر رد شود. این مسئله می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله تفسیر متفاوت استانداردها توسط سفارتخانه و کمبود تجربه و آگاهی درخواست دهنده اتفاق بیافتد. بنابراین، دریافت مشاوره حرفه‌ای می‌تواند از رد شدن ویزای D7 پرتغال جلوگیری کند.
 2. لازم است حتماً حداقل میزان درآمد مورد نیاز در کشور پرتغال به حساب بانکی شخص درخواست‌کننده واریز شود. قبل از ارسال درخواست به کشور پرتغال، توصیه می‌شود یک حساب بانکی به نام فرد افتتاح و مبلغ مورد نیاز را که در درخواست ذکر شده است، واریز کنید. افزایش مبلغ واریزی می‌تواند در فرآیند دریافت ویزا کمک کننده باشد، اما مبلغ مشخصی برای این کار برای تضمین موفقیت در دریافت ویزای D7 پرتغال وجود ندارد.
 3. تمامی مدارکی که توانایی مالی فرد را نشان می‌دهند، باید در درخواست ذکر شوند تا به فرآیند موفقیت‌آمیز دریافت ویزا کمک کنند. سفارت در کلیت، وضعیت مالی متقاضی را بررسی می‌کند. بنابراین، مدارکی مانند پس‌انداز، گواهی درآمد و هر چیزی که انگیزه مالی فرد را در دریافت ویزای D7 پرتغال نشان دهد، می‌تواند در دستیابی به نتیجه مطلوب مفید باشد.
 4. افرادی که به صورت خانواده یا بستگان ویزای تأمین مالی پرتغال را دریافت می‌کنند، می‌توانند درآمدهای خود را تجمیع کنند. به عنوان مثال، یک زوج هر کدام دارای 7000 یورو حقوق بازنشستگی هستند که در مجموع 14000 یورو می‌شود. اگرچه هیچ‌کدام از درآمدها به 8460 یورو نمی‌رسند، اما جمع درآمد آنها از 12690 یورو که برای درخواست مشترک لازم است، بیشتر است.
 5. افراد متقاضی اقامت پرتغال از طریق تأمین مالی باید مدارک درآمد خود را حداقل برای سه ماه گذشته به دولت پرتغال ارائه کنند.

منبع درآمدهای قابل قبول برای اقامت D7 پرتغال

برای درخواست اقامت تمکن مالی (D7) در پرتغال، باید منابعی را معرفی کنید که بتوانند نیازهای مالی شما در این کشور را تأمین کنند. این منابع باید از دیدگاه مقامات پرتغالی، به عنوان حمایت مالی معتبر برای ویزای شما تلقی شوند. منابع مورد قبول شامل:

 1. حقوق سالیانه: درآمدی که از مشغولیت شغلی دریافت می‌کنید.
 2. درآمد اجاره ملک: درآمدی که از اجاره ملک‌ها دریافت می‌شود.
 3. اعتبار در صندوق وام: اعتباری که از صندوق وام‌ها دریافت می‌کنید.
 4. سود سهام حاصل از سهام‌هایی که مالک آنها هستید.
 5. سود سهام حاصل از یک کسب و کار (که شما آن را فعالانه مدیریت نمی‌کنید)
 6. مزایا و امتیازها: از جمله مزایایی که شما می‌توانید از آنها بهره‌برداری کنید.
 7. سود حاصل از پس‌انداز: درآمدی که از پس‌اندازها و حساب‌های بانکی خود دریافت می‌کنید.
 8. مستمری بازنشستگی (در صورتی که درخواست ویزای بازنشستگی پرتغال دارید): درآمدی که از بازنشستگی دریافت می‌کنید.
 9. سایر درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری‌های معمولی: درآمدهایی که از سرمایه‌گذاری‌های متنوعی به دست می‌آید.

علاوه بر این موارد، در برخی سفارتخانه‌ها، شما باید ثابت کنید که دارای درآمد ثابت و کافی هستید که تا پایان مدت اقامت شما، شما را به لحاظ مالی حمایت می‌کند.

هزینه ویزای تمکن مالی پرتغال

هزینه دقیق ویزای D7 پرتغال به سفارتی که برای درخواست خود انتخاب می‌کنید، بستگی دارد.

بودجه 80 تا 100 یورو ممکن است برای پرداخت هزینه ویزا و همچنین برای اخذ مجوز اقامت کافی باشد.

دلایل ریجکت ویزای تمکن مالی پرتغال چیست؟

دلایل ریجکت ویزای تمکن مالی پرتغال می‌تواند به گونه‌های مختلفی توضیح داده شود. ویزای D7 پرتغال مختص افرادی است که تمکن مالی کافی دارند و برخی از دلایل ریجکتی این ویزا عبارتند از:

 1. عدم توانایی متقاضی در ثابت کردن تمکن مالی خود: این یکی از مهمترین دلایل ریجکت ویزای D7 پرتغال است. متقاضی باید بتواند منابع مالی خود را به صورت قابل قبولی ثابت کند و ناتوانی در ارائه مدارک مناسب می‌تواند منجر به رد درخواست ویزا شود.
 2. سابقه کیفری: در صورتی که متقاضی سوابق کیفری داشته باشد، درخواست ویزای بازنشستگی نیز ممکن است رد شود. سوابق کیفری می‌تواند شامل جرایم جنایی و سوابقی با تأثیر مستقیم بر شهروندی و اقامت در پرتغال باشد.
 3. نیاز به کسب درآمد اضافی: یکی از شرایط دریافت ویزای بازنشستگی پرتغال این است که متقاضی نباید مجبور به کار کردن باشد و از تأمین مالی کافی برخوردار باشد. حتی اگر متقاضی از شغلی درآمد بالا داشته باشد، این ویزا به او تعلق نخواهد گرفت.
 4. شهروندی و اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا: ویزای D7 پرتغال مخصوص افراد خارج از اتحادیه اروپا است. اگر متقاضی قبلاً شهروندی یا اقامت معتبری در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته باشد، قادر به دریافت این ویزا نخواهد بود.

نیاز به مشاوره دارید؟

شما می‌توانید اطلاعات اولیه خود را در فرم زیر وارد کنید تا مشاورین ما، شرایط و نیاز های شما را بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند تا در زمینه اقامت پرتغال از طریق ویزای تمکن مالی به شما مشاوره دهند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید ۹۷۱۵۲۹۹۷۲۱۱۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@crossborderfreedom.com

شرایط ویزای تمکن مالی پرتغال 2024
شرایط عمومی برای دریافت ویزای D7 پرتغال
 • سرمایه‌گذار می‌بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد،
 • عدم داشتن سابقه کیفری(سوءپیشینه) در سراسر دنیا،
 • متقاضی باید از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشد،
 • درآمد ماهیانه مشخص و کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در پرتغال را دارا باشد،
 • دارای توان تامین محل سکونت و آدرس مشخص در کشور پرتغال باشد،
 • در سال، حداقل ۱۸۵ روز را در پرتغال حضور داشته باشد و یا در طول ۲ سال اول، بیشتر از ۶ ماه خارج از این کشور نباشد.
درباره کراس بردر فریدم - سی بی اف ایران
پخش ویدیو
درباره کراس بردر فریدم - سی بی اف ایران
فرصت های سرمایه گذاری در پرتغال

شرایط مربوط به اعضای خانواده

متقاضیان اصلی مجاز هستند اعضای خانواده وابسته زیر را به پرونده درخواست خود اضافه نمایند:

 1. همسر (یا شریک زندگی)،
 2. فرزندان خردسال یا دارای ناتوانی جسمی و معلولیت،
 3. تحصیل فرزندان مجرد بالای ۱۸ سال در یک موسسه آموزشی در پرتغال،
 4. والدین وابسته متقاضی اصلی و والدین همسر،
 5. خواهر و برادر تحت تکفل(از نظر قانونی تحت مراقبت متقاضی اصلی).

هزینه های زندگی در پرتغال

باتوجه به شرایط فعلی دولت های اروپا و هزینه های مختلف زندگی در کشور های این قاره، هزینه زندگی در پرتغال نسبت به سایر کشور ها مقرون به صرفه تر خواهد بود. در مجموع مخارج و هزینه های یک فرد به صورت تقریبی ممکن است تا حدود ۱,۵۰۰ یورو و برای یک خانواده چهار نفری حدود ۲,۹۰۰ یورو متغیر باشد که بیشتر این هزینه، معمولا برای پرداخت اجاره منزل و هزینه مواد غذایی است.

مراحل اخذ ویزای D7 پرتغال

شرکت اخذ شهروندی سی بی اف ۰ تا ۱۰۰ اخذ اقامت شما را به صورت مراحل زیر انجام می دهد. خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد! اعتماد شما سرمایه ما است. تیم مشاورین ما به صورت تخصصی شرایط شما را ارزیابی کرده و بهترین ها را تا پایان مسیر اخذ اقامت پرتغال یاری می دهند.

مراحل درخواست ویزای تمکن مالی پرتغال به شرح زیر است:

پس از مراحل قبلی،درخواست ویزای تمکن مالی تحویل خواهد شد.

مرحله 03

ما برای شما شماره مالیاتی گرفته و یک حساب بانکی به نام شما باز می‌کنیم.

مرحله 02

با مشاوره متخصصان شرکت کراس بوردر فریدم، درخواست ویزای D7 خود را ثبت می‌نمایید.

مرحله 01

می‌توانید در پایان سال پنجم برای شهروندی درخواست دهید و پاسپورت پرتغال را نیز دریافت نمایید.

مرحله 06

محل اقامت خود را مشخص کرده و در نهایت کارت اقامت خود را دریافت می‌نمایید.

مرحله 05

مراحل احراز هویت و انگشت نگاری را خواهید گذراند.

مرحله 04

میزان درآمد مورد نیاز برای دریافت ویزای D7 پرتغال

برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای D7 پرتغال متقاضیان باید اثبات کنند که دارای حقوق و درآمد کافی برای زندگی در پرتغال هستند. زیرا همانطور که از نام ویزای خود حمایتی پرتغال مشخص است درآمد متقاضی باید پاسخگوی هزینه‌های زندگی در این کشور و نشان دهنده توان مالی وی باشد. حداقل درآمد مورد نیاز به شرح زیر است:

 • متقاضی اصلی: ماهانه ۷۰۰ یورو و یا سالانه ۱۰،۰۰۰ یورو،
 • همسر یا شریک متقاضی اصلی: ماهانه ۳۵۰ یورو و یا سالانه ۵،۰۰۰ یورو،
 • بابت فرزندان زیر ۱۸ سال یا بالای ۱۸ سال وابسته: ماهانه ۲۵۰ یورو و یا سالانه ۳،۰۰۰ یورو.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت پرتغال

برای شروع اخذ ویزای D7 پرتغال به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدارک شخصی،
 • مدارک کاری،
 • اثبات مدارک مالی،
 • احراز هویت،
 • اثبات محل سکونت.
مدارک مورد نیاز برای اقامت

مزایای سرمایه گذاری در پرتغال

 • امکان زندگی، کار و تحصیل در پرتغال،
 • روند سریع پردازش،
 • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال،
 • اضافه کردن کل اعضای خانواده به پرونده متقاضی اصلی،
 • بهره‌مندی از سیستم مالیاتی ان اچ آر (سیستم مالیاتی غیر معمول)،
 • استفاده از خدمات درمانی کشور پرتغال،
 • ورود و تردد در منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا و آزادی سفر به 26 کشور،
 • درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال،
 • دسترسی به خدمات و سیستم آموزش ملی رایگان،
 • بهره‌مندی از سیستم آموزش حرفه‌ای،
 • امکان داشتن فعالیت حرفه‌ای مستقل،
 • برخورداری از حقوق کامل قضایی کشورپرتغال.

مزایای ویزای تمکن مالی پرتغال

سفر بدون ویزا

سفر بدون ویزا به بیش از ۱۶۷ کشور دنیا از جمله کانادا

آزادی زندگی و کار

آزادی زندگی و کار در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا بدون محدودیت در زمان

تحصیل و درمان

امکان تحصیل و استفاده از امکانات بهداشتی-درمانی به عنوان شهروندان کشور

حق و حقوق شهروندی

حق شهروندی پرتغال را در یک کشور با قدمت طولانی و قابل‌احترام در تاریخ اروپا و جهان بدست می‌آورید.

مزایای مالیاتی ویزای D7 پرتغال

دارندگان این ویزا می‌توانند از سیستم مالیاتی غیر معمول ان اچ آر (NHR) بهره‌مند شوند. این برنامه مالیاتی سخاوتمندانه به متقاضیان اجازه می‌دهد به علت شرایط خاص اقامت در طی 10 سال اول در کشور پرتغال مالیات اندکی پرداخت نمایند. متقاضیان با منابع درآمدی زیر مشمول استفاده از این سیستم مالیاتی هستند:

 • درآمد از املاک و مستغلات،
 • درآمد حاصل از امتیازات و اختراعات،
 • حقوق بازنشستگی،
 • سود سهام،
 • سود حاصل از واگذاری املاک و مستغلات،
 • سود حاصل از مشاغل مجاز یا مشاغل آزاد.
سوالات پرتکرار در زمینه اقامت پرتغال

ویزای طلایی پرتغال، ویزای تمکن مالی پرتغال و ویزای انجل پرتغال سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به پرتغال هستند که خوشبختانه، تیم کراس بوردر فریدم، با تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد، شما را از صفر تا صد پروژه اخذ ویزای طلایی پرتغال، همراهی خواهد کرد. اعتماد شما سرمایه ماست!

خیر، ویزای طلایی پرتغال به شما اجازه اقامت در پرتغال را می‌دهد و پس از پنج سال اقامت در پرتغال می‌توانید برای دریافت شهروندی اقدام نمایید.

بله، شهروندان ایرانی می‌توانند برای ویزای تمکن مالی پرتغال اقدام کنند و هیچ مشکلی وجود ندارد که کشور مبدا شما ایران باشد.

اگر سرمایه گذار هستید و به فکر تغییر آینده خود هستید، مطمئنا این روش بهترین روش برای شما است. اصلا نگران هیچ چیز نباشید! به شما این اطمینان خاطر را خواهیم داد که شرکت سی بی اف با تجربه و مهارتی که در این زمینه دارد، بهترین ها را به شما پیشنهاد می‌دهد.

ویزای D7 پرتغال برای کارآفرینان، صاحبین مشاغل آزاد، دورکاران و مستمری بگیرانی که مایلند بدون سرمایه‌گذاری اقامت پرتغال را اخذ نمایند.

خیر، افراد با حداقل ۱۸ سال سن به بالا می‌توانند به راحتی برای اخذ ویزای طلایی این کشور اقدام کنند.

برای فرد مجرد و متقاضی اصلی خانواده حداقل ۷۰۰ یورو در ماه، همسر متقاضی حداقل ۳۵۰ یورو در ماه و فرزندان هر کدام به تنهایی حداقل ۲۵۰ یورو در ماه میزان درآمدی است که باید توسط متقاضی اثبات گردد.

حقوق، اجاره املاک، سود سهام، حساب بانکی بلند مدت و… در واقع بصورت ثابت یا از طریق قراردادی که در حساب شما گردش دارد.

در کوتاه‌ترین زمان بین ۴ تا ۶ ماه ممکن است این پروسه زمانبر باشد. نگران هیچ چیز نباشید! وکلا و مشاورین ما در کمترین زمان ممکن صفر تا صد پرونده شما را به نتیجه خواهند رساند.

بله، پس از اینکه اقامت خود را دریافت کردید و شرایط مورد تایید دولت پرتغال را رعایت کنید، پس از پنج سال می‌توانید برای دریافت پاسپورت به راحتی اقدام نمایید.

 امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۲۶ کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن، امکان زندگی، کار و تحصیل در پرتغال، عدم نیاز به سرمایه‌گذاری در کشور پرتغال از مزایای شگفت انگیز و بی نظیر دریافت ویزای طلایی پرتغال محسوب می‌شود.

بله، در سال، حداقل ۱۸۵ روز و یا در طول ۲ سال اول، بیشتر از ۶ ماه خارج از این کشور نباشید.

پرسش و پاسخ