راهنمای جامع سرمایه گذاری در اسپانیا 2024

راهنمای جامع سرمایه گذاری در اسپانیا 2024

اقتصاد پررونق، زیرساخت‌های توسعه‌یافته، بازار املاک و مستغلات مترقی و دسترسی به اتحادیه اروپا، اسپانیا را به یکی از مقاصد جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل کرده‌اند. علاوه‌براین، برنامه ویزای طلایی اسپانیا (Spain’s Golden Visa)، این امکان را برای شهروندان خارجی غیر اروپایی فراهم می‌کند تا با سرمایه گذاری در اسپانیا مجوز اقامت در این کشور را به‌دست بیاورند. از طرفی، موقعیت استراتژیک اسپانیا باعث شده است تا این کشور اروپایی، گزینه وسوسه‌انگیزی برای سرمایه‌گذاران به‌نظر برسد.

از خیابان‌های شلوغ مادرید گرفته تا سواحل آفتاب‌گیر بارسلونا، فضای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا برای افرادی که به‌دنبال سودآوری‌های واقعی و کلان هستند، مناسب است. اسپانیا، از لحاظ تاریخی و منابع طبیعی هم به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی گردشگری در اتحادیه اروپا به‌شمار می‌رود. در این مقاله از مجموعه مهاجرتی سی بی اف ایران به این موضوع می‌پردازیم که چرا باید در اسپانیا سرمایه گذاری کنید و چگونه می‌توانید اقامت یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپایی را از طریق سرمایه گذاری به‌دست بیاورید.

صنایع مهم برای سرمایه گذاری در اسپانیا

از جمله بخش‌ها و صنایع مهم اسپانیا که برای سرمایه گذاری متقاضیان خارجی غیر اروپایی مخصوصاً ایرانی‌ها مناسب‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بخش خدمات: در بخش خدمات کشور اسپانیا، گزینه‌های سرمایه گذاری متنوعی از جمله سرمایه گذاری در امور مالی، املاک و مستغلات و مخابرات وجود دارند.
 • صنعت: بازار صنایع اسپانیا از جمله خطوط تولید و ساخت‌وساز، سهم قابل توجهی در رشد اقتصادی این کشور ایفا می‌کنند. گزینه‌های سرمایه گذاری بسیاری هم در این بخش از اقتصاد اسپانیا وجود دارند.
 • کشاورزی: سرمایه گذاری در اسپانیا از طریق بخش‌های مربوط به کشاورزی هنوز هم در بعضی از نقاط این کشور جریان دارد و از آن استقبال می‌شود.
 • بازار املاک و مستغلات: خریدوفروش املاک و مستغلات، نقش مهمی در تقویت اقتصاد اسپانیا دارد. به‌همین دلیل، با وجود نوسانی که از بحران مالی در سال 2008 در بازار املاک سرتاسر اروپا جریان دارد، خرید ملک در اسپانیا یک فرصت خوب سرمایه گذاری است.

معرفی گزینه‌های مختلف سرمایه گذاری اسپانیا

درک اینکه قرار است دقیقاً در کدام بخش از اقتصاد اسپانیا سرمایه گذاری کنید، به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی مالی خود را با دقت انجام دهید و به سود واقعی برسید. اگر قصد دارید در اسپانیا زندگی کنید و در نهایت، بازنشسته شوید، خرید ملک در سواحل جنوبی این کشور می‌تواند گزینه خوبی برایتان محسوب شود. از طرفی، تاسیس یا راه‌اندازی یک شرکت اسپانیایی در شهرهای بزرگی مثل مادرید می‌تواند سودآوری هنگفتی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان بیاورد.

سرمایه گذاری در سهام اسپانیایی از طریق پلتفرم‌های سرمایه گذاری آنلاین هم یکی دیگر از فرصت‌های سودآوری در کشور اسپانیا به‌شمار می‌رود. با همه این اوصاف، موارد زیر مهم‌ترین گزینه‌های سرمایه گذاری در اسپانیا در نظر گرفته می‌شوند:

سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات اسپانیا

بسیاری از متقاضیان، به‌دلایل مختلفی مثل بهره‌مندی از کیفیت بالای زندگی، دسترسی به امکانات پیشرفته و اخذ اقامت، در بازار املاک و مستغلات اسپانیا سرمایه‌گذاری می‌کنند. بازار املاک و مستغلات با افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن و اجاره‌خانه، همچنان در اسپانیا در حال رشد است. مهم‌ترین مزیت اقامت اسپانیا با خرید ملک، امکان اخذ اقامت قانونی این کشور برای اتباع غیر اروپایی از جمله ایرانی‌ها است. برای سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات اسپانیا، دریافت ویزای طلایی و اقامت این کشور باید یک ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنید.

 سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اسپانیا

سرمایه گذاری در بخش املاک اجاره‌ای موقت هم یکی از گزینه‌های جذاب برای متقاضیان خارجی و غیر اروپایی در اسپانیا است. این گزینه، علاوه بر خرید ساختمان‌های تجاری مثل هتل‌ها، ویلاهای ساحلی و املاک لوکس، یکی دیگر از گزینه‌های سرمایه گذاری در اسپانیا و بازار املاک آن محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه گذاری در اسپانیا که به اخذ اقامت این کشور هم منجر می‌شود، خرید ملک و املاک است.

کشاورزی در اسپانیا و سرمایه گذاری در آن

اسپانیا، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اروپایی محصولات ارگانیک در سرتاسر اروپا است و باکیفیت‌ترین حبوبات، آجیل و محصولات دریایی را به بازار عرضه می‌کند. این کشور، با برخورداری از خاک حاصلخیز و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای که دارد، فرصتی ویژه‌ای را در اختیار علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی قرار می‌دهد.

سرمایه گذاری در بخش انرژی اسپانیا

بخش بیوتکنولوژی، با نرخ سالانه بیش از 25 درصد، رشد روزافزون را تجربه می‌کند و اسپانیا را به چهارمین کشور بزرگ جهان در صنعت Biotechnology تبدیل کرده است. طبق اطلاعات رسانه The Global Economy، اسپانیا به‌عنوان یکی از کشورهای برتر دنیا از نظر کمترین محدودیت‌ها در بخش بیوتکنولوژی رتبه‌بندی شده است.

بنابراین، سرمایه گذاری در صنایع شیمایی، دارویی و پلاستیک که بخشی از بخش بیوتکنولوژی محسوب می‌شوند، از جمله فرصت‌های ویژه سرمایه گذاری در اسپانیا به‌شمار می‌روند.

سرمایه گذاری در تامین انرژی اسپانیا

گردشگری و سرمایه گذاری در اسپانیا

کشور اسپانیا، مقصد نهایی گردشگران علاقه‌مند به سرزمین‌های اروپایی است. گردشگران، به‌محض رسیدن به اسپانیا مشغول آفتاب گرفتن در سواحل، تجربه طعم غذاهای اسپانیایی، لذت بردن از دنیای هنری، غرق شدن در فرهنگ متنوع و بازدید از جاذبه‌های دیدنی  آن می‌شوند.

با برخورداری از سالانه بیش از 80 میلیون گردشگر و توریست خارجی، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری اسپانیا هم گزینه‌ای جذاب به‌نظر می‌رسد.

سرمایه گذاری در اسپانیا با کمک‌های مالی

این نوع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت و شروع سرمایه گذاری در اسپانیا به مبلغ تعیین‌شده در هر بخش بستگی دارد. هر کدام از این بخش‌های مناسب برای سرمایه گذاری در دارایی‌های مالی اسپانیا عبارت‌اند از:

 • سرمایه گذری به ارزش حداقل 2 میلیون یورو با خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری با قرار دادن سپرده بانکی به ارزش حداقل یک میلیون یورو در یکی از موسسه‌های مالی اسپانیایی
 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل یک میلیون یورو با خرید سهام شرکت‌های اسپانیایی

خرید اوراق قرضه دولتی و قرار دادن سپرده‌های بانکی، از جمله گزینه‌های قابل اعتماد برای سرمایه گذاری در کشور اسپانیا هستند که باعث صرفه‌جویی در سرمایه‌تان هم می‌شوند.

با این حال، این گزینه‌ها باعث درآمدزایی یا سودآوری نمی‌شوند و به‌سختی می‌توانند در برابر تورم دوام بیاورند. در مقابل، خرید سهام سودآورتر است، اما در عین حال ریسک بیشتری هم برای سرمایه‌گذار خواهد داشت.

ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا

ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا یکی دیگر از گزینه‌های محبوب است. موارد زیر، از جمله شرایط مهم برای ایجاد کسب‌وکار در اسپانیا محسوب می‌شوند:

 • کسب‌وکار باید باعث ایجاد شغل جدید برای ساکنین و شهروندان اسپانیایی شود.
 • با راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا باید به توسعه اقتصادی این کشور و منطقه مورد نظر کمک کنید.
 • کسب‌وکار مورد نظر باید باعث نوآوری‌های علمی و فناوری در اسپانیا شود.
 • اگر شرکت یا کسب‌وکاری که می‌خواهید در اسپانیا ثبت کنید، یک یا چند مورد از شرایط بالا را داشته باشد، می‌توانید ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنید.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

شرایط عمومی سرمایه گذاری در کشور اسپانیا برای متقاضیان خارجی و سرمایه‌گذاران غیر اروپایی عبارت‌اند از:

 • داشتن سرمایه یا پول کافی برای سرمایه گذاری در بخش مورد نظر
 • برخورداری از حداقل 18 سال سن
 • عدم برخورداری از سابقه کیفری یا محکومیت بیش از 12 ماه در 5 سال اخیر
 • در جریان نبودن پرونده کیفری و قضایی بر علیه متقاضی
 • اخذ ویزا و مهاجرت قانونی به اسپانیا
 • برخورداری از بیمه سلامت (هم برای متقاضی و هم اعضای خانواده‌اش)

مزایای سرمایه گذاری در اسپانیا

 • ثبات اقتصادی: اسپانیا، اقتصادی توسعه‌یافته و مترقی دارد. بزرگ‌ترین بورس در بازار سهام اسپانیا، بولسا د مادرید (Bolsa de Madrid) نام دارد که یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بورس‌های اروپاست.
 • موقعیت استراتژیک: اسپانیا از نظر استراتژیک در داخل اتحادیه اروپا و منطقه شینگن قرار دارد و دسترسی آن به سایر بازارهای اروپایی را فراهم می‌کند. همچنین، چندین فرودگاه بین‌المللی هم در اسپانیا وجود دارند که قطب پروازهای اروپایی به آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و آفریقای شمالی محسوب می‌شوند.
 • توسعه زیرساخت‌ها: ساکنین اسپانیا از شبکه‌های و زیرساخت‌های قدرتمند حمل‌ونقل بهره‌مند شده‌اند. بنابراین، سرمایه گذاری در اسپانیا و اقامت در این کشور، زندگی باکیفیتی را به ارمغان می‌آورد.
 • صنعت گردشگری: مقاصد گردشگری بسیاری مثل بارسلونا، جزایر قناری و ایبیزا، اسپانیا را به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده‌اند. این جاذبه‌های گردشگری، فرصت‌های قابل توجهی را برای سرمایه گذاری در اسپانیا فراهم می‌کنند.
 • کیفیت بالای زندگی: مکان‌های مناسب زندگی، آب‌وهوای متنوع، غذاهای خوشمزه و امکانات رفاهی پیشرفته باعث شده‌اند تا کیفیت زندگی در اسپانیا در حد بالایی باشد.
 • بازار املاک و مستغلات: بازار املاک اسپانیا، فرصت‌های ویژه‌ای را برای سرمایه گذاری مسکونی و تجاری به‌ویژه در شهرهای بزرگ و مناطق توریستی به‌وجود آورده است. همچنین، سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات اسپانیا به‌عنوان یکی از گزینه‌های اخذ ویزای طلایی و اقامت این کشور به‌شمار می‌رود.
 • جذابیت فرهنگی و تنوع غذایی: میراث فرهنگی غنی و تنوع غذایی بالای اسپانیا، روی جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران تأثیر ویژه‌ای می‌گذارند. مهاجرانی که در اسپانیا زندگی می‌کنند، دائماً از فرهنگ و غذاهای بومی این کشور لذت می‌برند و آن را بخشی از دلیل سرمایه گذاری در اسپانیا محسوب می‌کنند.

اسپانیا، سال‌هاست که مثل یک آهنربای قدرتمند، سرمایه‌گذاران و فرصت‌های سرمایه گذاری ویژه را از سرتاسر جهان به‌خودش جذب می‌کند. این کشور برای سرمایه‌گذارانی که به فعالیت در اتحادیه اروپا علاقه‌مند هستند یا مثل سرمایه‌گذاران ایرانی به‌دلیل تحریم با محدودیت روبه‌رو شده‌اند، مناسب است.

از زمان بحران مالی جهانی در سال 2008، دولت اسپانیا ابتکارات مختلفی را برای تقویت اقتصاد کشورش ارائه کرده است. بخش موفقیت‌آمیزی از این ابتکارات به سرمایه گذاری خارجی در بخش املاک و مستغلات، شرکت‌های اسپانیایی و کمک نقدی است که در قالب ویزای طلایی به متقاضیان ارائه می‌شود.

سرمایه گذاری و اقامت طلایی اسپانیا

ویزای طلایی  و سرمایه گذاری در اسپانیا

ویزای طلایی اسپانیا، ویزای اقامتی برای متقاضیان غیر اروپایی است که حداقل 500 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند. هدف ویزای طلایی، تشویق سرمایه گذاری مستقیم خارجی توسط مهاجرانی است که در ازای خرید خانه یا سایر املاک و مستغلات می‌خواهند اقامت اسپانیا را به‌صورت آسان دریافت کنند. برنامه ویزای طلایی و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، یک برنامه مهاجرتی رایج در سرتاسر اروپاست و کشورهای دیگر مثل یونان، پرتغال، ایتالیا و بریتانیا هم مثل اسپانیا ویزای طلایی خودشان را ارائه می‌دهند.

دولت اسپانیا، برنامه ویزای طلایی و اخذ ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری را در سال 2013 به مرحله اجرا درآورد. شرایط اصلی شرکت در این برنامه سرمایه گذاری شامل موارد زیر است:

 • متقاضی، حداقل 500 هزار یورو در حوزه املاک و مستغلات اسپانیا سرمایه گذاری کند.
 • حداقل یک میلیون یورو توسط متقاضی در فرصت‌های دیگر اقتصادی مثل قرار دادن سپرده بانکی در یکی از موسسه‌های مالی اسپانیایی یا سایر دارایی‌ها سرمایه گذاری شود.

این نوع سرمایه گذاری در اسپانیا، به متقاضیان اجازه می‌دهد تا اعضای خانواده‌شان را همراه خود به اسپانیا بیاورند و برای آن‌ها هم اقامت دریافت کنند. یکی دیگر از مزایای ویزای طلایی با سرمایه گذاری در اسپانیا این است که در ادامه می‌توانید برای اخذ اقامت دائم و شهروندی اسپانیا هم اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای طلایی اسپانیا

برای اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا باید واجد شرایط زیر باشید:

 • حداقل 18 سال سن
 • اخذ بیمه پزشکی خصوصی در اسپانیا
 • عدم سوءپیشینه کیفری و قضایی
 • داشتن تمکن مالی کافی برای حمایت مالی از خود و اعضای خانواده
 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل 2 میلیون یورو با خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری به ارزش حداقل 500 هزار یورو در بازار املاک و مستغلات
 • سرمایه گذاری در یک پروژه کارآفرینی مورد تأیید توسط دولت اسپانیا

مدارک لازم برای اخذ ویزای طلایی

همه متقاضیان سرمایه گذاری در اسپانیا و اخذ ویزای طلایی این کشور باید مدارک مربوط به سرمایه گذاری، هزینه‌های ثبت ملک و همچنین سند فروش هر دارایی خاصی که خریداری می‌کنند را ارائه دهند.

وقتی که از طریق خرید املاک و مستغلات برای دریافت اقامت و ویزای طلایی اسپانیا اقدام می‌کنید، مدارک زیر را باید جمع‌آوری و ارائه کنید:

 • سند ملک و املاکی که در اسپانیا خریداری کرده‌اید.
 • دریافت گواهی ثبت املاک از اداره ثبت املاک اسپانیا و ارائه آن برای ثابت کردن اینکه شما مالک واقعی ملک خریداری‌شده هستید. این گواهی باید به‌صورت رسمی به زبان اسپانیایی ترجمه شود.
 • رسید مالیات بر دارایی
 • گزارش ارزیابی ملک خریداری‌شده توسط یک کارشناس رسمی
 • ارائه مدرکی که نشان می‌دهد حداقل 500 هزار یورو در بازار املاک و مستغلات اسپانیا سرمایه گذاری کرده‌اید. این مدرک می‌تواند یک حواله بانکی یا رسید پرداخت باشد.
 • اخذ و ارائه شماره شناسایی مالیاتی یا NIE
 • ارائه مدارک مربوط به بیمه درمانی خصوصی یا گواهی بیمه سلامت

مدارک اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری در سهام

یکی دیگر از روش‎های رایج اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا، خرید سهام در این کشور است. برای سرمایه گذاری از این طریق و اخذ اقامت اسپانیا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • اثبات اینکه حداقل یک میلیون یورو در سهام یک شرکت اسپانیایی، صندوق سرمایه گذاری یا بازار املاک و مستغلات یا REIT (real state investment trust) سرمایه گذاری کرده‌اید. این مدرک می‌تواند حواله بانکی یا رسید پرداخت باشد.
 • باید گواهی انطباق یا CoC (certificate of compliance) مورد نظر را از شرکت، صندوق سرمایه گذاری یا REIT ارائه دهید. این گواهی، مطابق بودن سرمایه گذاری در اسپانیا با مقررات این کشور را تأیید می‌کند.
 • دریافت شماره شناسایی مالیاتی (NIE)
 • دریافت گواهی بیمه سلامت یا بیمه درمانی خصوصی اسپانیا

مدارک خرید اوراق قرضه دولتی و اخذ اقامت اسپانیا

خرید اوراق قرضه دولتی، یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا محسوب می‌شود و موارد زیر از جمله مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای این روش هستند:

 • ارائه مدرکی که نشان می‌دهد حداقل 2 میلیون یورو در اوراث قرضه دولتی اسپانیه سرمایه گذاری کرده‌اید. این مدرک می‌تواند یک حواله بانکی یا رسید پرداخت باشد.
 • ارائه گواهی مالکیت یا CoW (certificate of ownership) از دولت اسپانیا برای نشان دادن اینکه اوراق قرضه دولتی این کشور را خریداری کرده‌اید.
 • ارائه گواهی انطباق (CoC) برای تأیید اینکه اوراق قرضه خریداری‌شده با مقررات سرمایه گذاری در اسپانیا مطابقت دارد.
 • دریافت و ارائه شماره شناسایی مالیاتی (NIE)
 • اخذ بیمه درمانی خصوصی و گواهی بیمه سلامت

مدارک سرمایه گذاری سپرده بانکی در اسپانیا

برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با سپرده بانکی، در ابتدا باید تأییدیه مقامات مهاجرتی این کشور را به‌دست بیاورید. در ادامه، مدارک زیر برای ادامه سرمایه گذاری درخواست می‌شوند:

 • فرم درخواست یا اپلیکیشن فرم (application form) تکمیل‌شده
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 2 صفحه خالی
 • اثبات تمکن مالی برای حمایت مالی از خود و اعضای خانواده
 • عدم برخورداری از سوءپیشینه یا سابقه کیفری
 • گواهی بیمه سلامت
 • مدارک و رسید پرداخت هزینه‌های ویزا

پس از ارائه مدارک به مراجع مهاجرتی اسپانیا، حدود 20 روز طول می‌کشد تا پرونده مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری بررسی شود.

مزایای اخذ اقامت و ویزای طلایی اسپانیا

اخذ ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا مزایای بسیاری دارد که مهم‌ترینشان عبارت‌اند از:

 • امکان اخذ مجوز اقامت در اسپانیا برای خود و اعضای خانواده (شامل همسر، فرزندان زیر سن قانونی و مجرد، فرزندان وابسته بالای 18 سال، پدربزرگ و مادربزرگ)
 • سفر 90 روزه بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن اروپا در هر دوره 6 ماهه
 • عدم نیاز به اقامت دائم اسپانیا برای تمدید ویزای طلایی
 • تبدیل مجوز اقامت اسپانیا به اقامت دائم این کشور پس از 5 سال زندگی مداوم
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی اسپانیا پس از 10 سال اقامت مداوم در این کشور
 • دسترسی به سیستم‌های بهداشتی و آموزشی باکیفیت در خاک اسپانیا
 • اخذ ویزای طلایی اسپانیا با اعتبار 2 ساله و امکان تمدید آن به‌صورت هر 5 سال یک‌بار

نکته جالب در مورد ویزای طلایی اسپانیا: اگر دارنده ویزای طلایی، فرزندی در اسپانیا داشته باشد، پس از یک‌سال اقامت قانونی و بدون نیاز به شرایط خاصی می‌تواند برای دریافت پاسپورت اسپانیایی آن کودک اقدام کند.

سرمایه گذاری در اسپانیا با سی بی اف ایران

سرمایه گذاری در اسپانیا و اخذ اقامت موقت این کشور از طریق ویزای طلایی، سریع‌ترین و سودآورترین روش مهاجرتی به یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. در حال حاضر، روش‌های متعددی از جمله خرید املاک با حداقل سرمایه 500 هزار یورویی و خرید اوراق قرضه دولتی با حداقل سرمایه 2 میلیون یورویی برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا وجود دارند که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم.

اگر قصد سرمایه گذاری در کشور اسپانیا و بهره‌مندی از خدمات رفاهی و معیشتی باکیفیت را دارید می‌توانید با ما از طریق شماره (ایران) 09022331203 و پل ارتباطی (واتس‌اپ) 0971529972111 در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com