دریافت ویزای انگلستان برای شهروندان دومینیکا اجباری شد

دریافت ویزای انگلستان برای شهروندان دومینیکا اجباری شد

وزارت کشور بریتانیا از اجرای شرایط جدید مهاجرتی خبر داد که در آن اخذ ویزای انگلستان برای شهروندان دومینیکا، هندوراس، نامیبیا، تیمور-لسته و وانواتو اجباری شد. این تغییرات در پاسخ به افزایش تقاضای پناهندگی از سوی شهروندان نامیبیا و هندوراس و اتهامات سوء استفاده از سیستم مهاجرت توسط شهروندان دومینیکا، تیمور-لسته و وانواتو انجام شد. با توجه به الزامات جدید، افراد کشورهای ذکر شده ملزم هستند پیش از بازدید از انگلستان یا ترانزیت از این کشور برای دریافت ویزا درخواست دهند.

دریافت ویزای انگلستان برای شهروندان دومینیکا اجباری شد

سوئلا براورمن، وزیر کشور بریتانیا در بیانیه خود سوء استفاده از شهروندی توسط طرح های سرمایه گذاری در دومینیکا و وانواتو و افزایش قابل توجه درخواست های پناهندگی از هندوراس و نامیبیا را به عنوان عوامل اصلی تغییرات عنوان کرد. اتباع تیمور شرقی همچنین به دلیل ورود به مرز بریتانیا به عنوان بازدیدکنندگان غیراصیل (non-genuine) مورد توجه قرار گرفتند. این بدین معناست که بازدیدکنندگان با اهدافی غیر از آنچه در درخواست ویزای خود مطرح کرده اند به انگلستان سفر می کنند. با وجود این تغییرات، وزارت کشور تصریح کرد که الزامات جدید به معنای تضعیف روابط با کشورهای اشاره شده نیست. شایان ذکر است یک دوره انتقالی چهار هفته‌ای بدون ویزا برای کسانی اعمال می‌شود که قبل از اعلام و اعمال تغییرات، رزروهای تأیید شده‌ای را به بریتانیا انجام داده‌اند.

این در حالیست که پس از بیانیه وزیر کشور انگلستان، بیانیه ای نیز از طرف دولت دومینیکا در این خصوص منتشر شد. نخست وزیر روزولت اسکریت در اظهارات خود به تصمیم بریتانیا برای تعلیق دسترسی بدون ویزا برای شهروندان دومینیکا اشاره و دلیل آن را نگرانی در مورد برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBI) این کشور عنوان کرد. وی به شهروندان خود اطمینان داد که این تصمیم به معنای تضعیف روابط دیپلماتیک بین دو کشور نیست.

نخست وزیر دومینیکا اعلام کرد که اقدامات مثبتی انجام شده است و تغییراتی نیز برای تقویت برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری در حال بررسی است. این تغییرات شامل تحکیم فرآیندهای بررسی پیشینه متقاضیان شهروندی و بررسی میزان ریسک پرونده ها است. فرآیند بررسی پیشینه، که به صورت چندین لایه یا چندین مرحله تعریف شده است، توسط شرکت های بسیار دقیق و معتبر در بریتانیا و ایالات متحده انجام می‌شود.

شهروندان دومینیکا باید برای سفر به انگلستان ویزا دریافت کنند

نخست وزیر اسکریت به شهروندان دومینیکا اطمینان داد که آنها همچنان می توانند به انگلستان سفر کنند و دولت بریتانیا درخواست ها را به صورت آنلاین نیز می پذیرد و به زودی دفتری در دومینیکا برای کمک به ارسال بیومتریک و نهایی کردن درخواست ها دایر می نماید. وی تعهد خود را برای ادامه همکاری با بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای تضمین موفقیت و اعتبار برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری ابراز کرد. دومینیکا به تازگی انجام مصاحبه برای متقاضیان برنامه شهروندی 16 سال و بالاتر را نیز اجباری اعلام کرد.

آیا می توان با پاسپورت دومینیکا همچنان بدون ویزا به انگلستان سفر کرد؟

طبق بیانیه جدید دولت بریتانیا، کسانی که قصد بازدید از این کشور و یا ترانزیت را دارند، حتما باید برای اخذ ویزا درخواست دهند.

وزارت کشور دومین بیانیه این هفته در مورد قوانین مهاجرت را امروز منتشر کرد. این بیانیه، نسبت به بیانیه قبلی، مختصر و ساده تر بوده و تنها هدف آن، اعمال محدودیت در مورد اخذ ویزا برای دومینیکا، هندوراس، نامیبیا، تیمرو-لسته و وانواتو است. از این پس، اتباع این کشور ها، برای سفر به بریتانیا و یا ترانزیت، باید ویزا دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com