آخرین تغییرات عجیب و مهم در برنامه شهروندی سنت کیتس از 2024

آخرین تغییرات عجیب و مهم در برنامه شهروندی سنت کیتس از 2024

دولت سنت کیتس و نویس باری دیگر ثابت کرد که به عنوان پیشگام در صنعت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بصورت بین المللی حضوری بسیار قوی و پررنگ دارد. در تاریخ 27 جولای سال 2023 دولت این کشور با اعلام تغییراتی بسیار مهم و نوآورانه در صنعت شهروندی از طریق سرمایه گذاری، به فعالان این حوزه و متقاضیان، جایگاه ویژه خود را نشان داد. هدف از این تغییرات، تنها جذب سرمایه‌گذارانی است که برای پیشرفت اقتصاد این کشور مفید بوده و همچنین افرادی که برای پاسپورت سنت کیتس و نویس ارزش ویژه‌ای قائل هستند. در ادامه این خبر، تغییرات مهم برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری کشور سنت کیتس را بررسی خواهیم کرد.

نگاهی بر گذشته برنامه‌های مهاجرتی سنت کیتس و نویس

تقریبا 4 دهه است که سنت کیتس و نویس، در عرصه بین‌المللی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری پیشگام بوده و همواره استاندارد های جدید و نوآورانه‌ای را در این صنعت ارائه نموده است. این استاندارد ها همیشه همراه با راه‌حل های بسیار آینده نگر و اصولی بوده که تمرکز اصلی آن معمولا روی پیشبرد شکوفایی کشور، کاهش نیاز به کمک‌های مالی خارجی و ایجاد فرصت‌های طلایی برای شکوفایی مردم این کشور است.

براساس آخرین تغییرات در ماه دسامبر 2022، تمرکز اصلی روی حفظ یکپارچگی کشور، تضمین پایداری و حفظ ارزش و اعتبار شهروندی سنت کیتس و نویس بود. نخست وزیر محترم کشور در اینباره اظهار داشت: ” تعهد ما این است که ارزش و اعتبار شهروندی این کشور حفاظت کنیم.”

بررسی دقیق تغییرات برنامه شهروندی سنت کیتس و نویس

اولین تغییر کلیدی و مهم که می‌توان به آن اشاره کرد، معرفی مشارکت ایات جزیره پایدار یا SISC است که جایگزین صندوق رشد پایدار (SGF) در برنامه قبلی خواهد شد. SISC بر 7 اصل پایبند است که در صورت رعایت این هفت اصل، سنت کیتس و نویس به یک ایالت جزیره‌ای پایدار ارتقا پیدا می‌کند. این هفت اصل عبارتند از:

  • تمرکز بر تولید غذاهای محلی،
  • استفاده از انرژی های سبز،
  • ایجاد بستر های مختلف برای رونقد اقتصاد،
  • حمایت از صنایع پایدار،
  • کمک به رشد اقتصادی از طریق روش‌های نوآورانه و خلاقانه،
  • بهبودی کامل از اثرات کووید 19،
  • افزایش حمایت اجتماعی از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه.

سرمایه گذاران اکنون می‌توانند از بین گزینه‌های مختلف مشارکت که از 250000 دلار آمریکا (برای یک متقضای مجرد) شروع می‌شود، انتخاب خود را برای سرمایه گذاری و اخذ پاسپورت انجام دهند. همچنین مقررات جدیدی برای گزینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و گزینه خانه خصوصی تنظیم شده است. هدف از ایجاد این مقررات، ترویج سرمایه گذاری مفید و امن برای متقاضیان و همچنین رشد اقتصاد کشور سنت کیتس و نویس است.

علاوه بر تغییرات گفته شده، از این به بعد همه متقاضیان ملزم به انجام یک مصاحبه اجباری، بعنوان بخشی از فرایند بررسی شرایط هستند که این مرحله، باید توسط یک شرکت حرفه‌ای و مستقل، به سفارش واحد شهروندی توسط سرمایه گذاری انجام شود. بررسی های پیشینه نیز توسط شرکت‌های حرفه‌ای و مستقل از بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و اروپا انجام می‌شود که این موضوع، به یکپارچگی و بهبود پروسه اخذ پاسپورت کمک بسیاری خواهد نمود.

از دیگر تغییرات کلیدی در این برنامه که می‌توان به آن اشاره نمود، ارائه صلاحیت بیشتر به شورای حکام، برای تنظیم نمایندگی‌های مجاز بین‌المللی و بازاریابی است. این موضوع تضمینی بر این است که برنامه از استانداردهای تبلیغاتی دقیق پیروی کرده و بر جذب متقاضیان برجسته و متعهد به رشد و توسعه کشور متمرکز خواهد ماند.

کلام آخر

رویکرد سنت کیتس و نویس به شهروندی از طریق سرمایه گذاری، نشان دهنده تعهد دولت این کشور به حفظ بالاترین استانداردهای شهروندی بوده که هدف نهایی آن، پرورش یک جامعه پویا از اتباع با دیدگاه مشترک برای پیشرفت کشور است. این کشور همچنان یک مقصد مورد توجه برای متقاضیانی است که به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری امن و مفید بوده و همچنین می‌خواهند حس یک شهروند درجه یک و مفید در جامعه را تجربه کنند.

تغییرات کلیدی و مهم در برنامه شهروندی سنت کیتس و نویس

همانطور که در این خبر گفتیم، برنامه شهروندی سنت کیتس و نویس از طریق سرمایه گذاری، دستخوش تغییراتی شده است که از اول ژانویه 2024 عملی خواهد شد. در ادامه نگاه کلی به این تغییرات خواهیم داشت:

واجد شرایط بودن

اتباع عراقی دیگر واجد شرایط درخواست برای شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری نیستند. علاوه بر این، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ دیگر بعنوان افراد تحت تکلف و واجد شرایط اخذ پاسپورت نخواهند بود. حداقل سن برای والدین به عنوان افراد تحت تکفل نیز به 65 سال افزایش یافته است.

گزینه های سرمایه گذاری

همانطور که گفتیم، مشارکت ایالتی جزیره پایدار (SISC)، جایگزین صندوق رشد پایدار (SGF) به عنوان گزینه سرمایه گذاری اولیه برای برنامه CBI شده است. حداقل کمک مالی برای SISC به شرح زیر است:

  • 250000 دلار آمریکا برای یک متقاضی،
  • 300000 دلار آمریکا برای یک خانواده 2 نفره،
  • 350000 دلار آمریکا برای یک خانواده 4 نفره.

محدودیت اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس برای ایرانیان

درحال حاضر، کشور سنت کیتس و نویس اخذ پاسپورت را برای شهروندان عزیز ایرانی مسدود کرده است؛ اما اصلا نگران نباشید! ما به شما برنامه های جایگزین دیگری را ارائه خواهیم کرد. درحال حاضر بهترین برنامه جایگزین، برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری محسوب می‌شود که همین حالا می توانید با ما تماس گرفته و برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و اقدام با کراس بوردر فریدم تماس بگیرید.

کراس بوردر فریدم، همراه شما از شروع تا اخذ پاسپورت

فرایند اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس، با تغییراتی مواجه شده که ممکن است بسیاری از متقاضیان عزیز این برنامه را سردرگم کرده باشد. اما نگران نباشید! متخصصین سی بی اف ایران در کنار شما هستند. شما می‌توانید روی مشاورین و وکلای ما حساب کنید. برای دریافت هرگونه مشاوره، اطلاع از آخرین تغییرات برنامه ها، جزئیات برنامه های اخذ پاسپورت و اقامت و… با ما تماس بگیرید و بصورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

فراتر از مرز ها با سی بی اف ایران!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com