آشنایی با روش های سرمایه گذاری در دومینیکا در سال 2024

آشنایی با روش های سرمایه گذاری در دومینیکا در سال 2024

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری (The Dominica Citizenship by Investment Program) برای اولین‌بار در سال 1993 ارائه شد. در این برنامه مهاجرتی، دومینیکا به‌عنوان یکی از جزایر کوچک حوزه کارائیب، شهروندی و پاسپورت معتبر خود را به متقاضیان سرمایه‌گذاری در این کشور اعطا می‌کند. در حال حاضر متقاضیان می‌توانند از طریق خرید املاک و مستغلات (حداقل 220 هزار دلار) یا کمک بلاعوض به دولت این کشور (حداقل 100 هزار دلار آمریکا) شهروندی و تابعیت آن را به‌دست بیاورند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران معتقدند که دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری ساده‌ترین روش برای تبدیل شدن به یک شهروند جهانی است. دومینیکا مناظر سرسبزی دارد، پناهگاهی امن برای دوستداران محیط‌زیست است و از معدود کشورهای دنیاست که شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد. در این مقاله تخصصی از مجموعه کراس بوردر فریدم به جزئیات روش های سرمایه گذاری در دومینیکا می‌پردازیم.

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا 2024

اگر به دنبال کسب شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری هستید، باید با گزینه‌های موجود به‌خوبی آشنا شوید. دومینیکا مجموعه‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد که هرکدام مزایای خاص خود را دارند و با نیازها و شرایط سرمایه‌گذاران مختلف مطابقت پیدا می‌کنند.

پرداخت کمک بلاعوض به دولت

سرمایه‌گذاری غیرقابل برگشت در صندوق توسعه ملی (NDF)، به‌عنوان مستقیم‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش های سرمایه گذاری در دومینیکا محسوب می‌شود. این صندوق، یک نهاد دولتی است که با هدف حمایت از بخش‌های دولتی و خصوصی دومینیکا، به تنوع اقتصادی و رشد این کشور کمک می‌کند.

حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز بسته به تعداد افراد تحت تکفل شما در درخواست شما متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر به جدول زیر نگاه کنید:

هزینه‌هاسرمایه‌گذار اصلی

(شخص مجرد)

زن و شوهرخانواده تا 3 نفر وابستهخانواده ۵ نفره و بیشتر
کمک مالی به دولت۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا۱۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا۱۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا۱۷۵,۰۰۰ دلار آمریکا + ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر عضو خانواده از نفر پنجم زیر ۱۸ سال + ۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر عضو خانواده از نفر پنجم بالای ۱۸ سال
هزینه‌های بررسی دقیق۷,۵۰۰ دلار آمریکا۱۱,۵۰۰ دلار آمریکا۷,۵۰۰ دلار آمریکا برای سرمایه‌گذار + ۴,۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر عضو خانواده بالای ۱۶ سال۷,۵۰۰ دلار آمریکا برای سرمایه‌گذار + ۴,۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر عضو خانواده بالای ۱۶ سال
سایر هزینه‌ها·          هزینه صحت اطلاعات: 25 هزار دلار آمریکا (متقاضی اصلی)، 15 هزار دلار آمریکا (بابت همسر)، 15 هزار دلار آمریکا (بابت فرزندان بالای 16 سال) و 10 هزار دلار (بابت فرزندان 12 ا 15 سال)

·          هزینه بررسی پرونده: 1000 دلار آمریکا بابت یک پرونده

·          هزینه صدور گواهی شهروندی دومینیکا: 250 هزار دلار آمریکا بابت هر یک نفر

·          هزینه صدور پاسپورت: 1200 دلار آمریکا بابت هر نفر

این مشارکت‌ها در عین حال که شانس شما برای اخذ شهروندی را افزایش می‌دهد، باعث تقویت اقتصاد محلی نیز می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که علاوه بر کمک مالی شما، هزینه‌های دولتی، حرفه‌ای و بررسی دقیق نیز اعمال خواهد شد.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات دومینیکا

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری آینده‌دار هستید، گزینه «سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا» تحت برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری را در نظر بگیرید. این گزینه از روش های سرمایه گذاری در دومینیکا، نیازمند خرید ملک مجاز و مورد تأیید دولت به ارزش حداقل 220,۰۰۰ دلار آمریکا است. برای اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در دومینیکا و دریافت شهروندی، ادامه مطلب را از دست ندهید.

جدول زیر شامل مهم‌ترین اطلاعات سرمایه‌گذاری در دومینیکا از طریق خرید ملک و املاک است:

هزینه‌هاسرمایه‌گذارزن و شوهرخانواده ۴ نفرهخانواده ۵ نفره و بیشتر
ملک در دومینیکا220,۰۰۰ دلار آمریکا220,۰۰۰ دلار آمریکا۲۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا220,۰۰۰ دلار آمریکا
هزینه دولتی۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا۳۵,۰۰۰ دلار آمریکا۳۵,۰۰۰ دلار آمریکا۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا برای خانواده ۵ یا ۶ نفره + ۲۵,۰۰۰ دلار آمریکا به‌ازای هر فرد تحت تکفل واجد شرایط اضافی، از نفر هفتم خانواده
هزینه‌های بررسی دقیق·          هزینه صحت اطلاعات: 25 هزار دلار آمریکا (بابت متقاضی اصلی)، 15 هزار دلار آمریکا (بابت همسر)، 15 هزار دلار آمریکا (بابت فرزندان بالای 16 سال) و 10 هزار دلار آمریکا (بابت هر نفر وابسته دیگر که به پرونده اضافه می‌شود)

·          هزینه بررسی پرونده: 1000 دلار آمریکا بابت یک پرونده

·          هزینه صدور گواهی شهروندی: 250 هزار دلار آمریکا بابت هر یک نفر

·          هزینه صدور پاسپورت: 1200 دلار آمریکا بابت هر یک نفر

نکات کلیدی برای سرمایه‌گذاری در املاک:

 • سرمایه‌گذاری شما باید حداقل به مدت 4 سال حفظ شود.
 • این نوع از روش های سرمایه گذاری در دومینیکا به شما اطمینان می‌دهد که در دارایی فیزیکی واقع در مناظر سرسبز دومینیکا سرمایه‌گذاری می‌کنید.
 • مثل کمک مالی به صندوق توسعه ملی، هزینه‌های اضافی برای بررسی دقیق و پردازش درخواست مورد نیاز است.
 • با انتخاب سرمایه‌گذاری در املاک دومینیکا، شما نه‌تنها روی اقامت خود سرمایه‌گذاری می‌کنید، بلکه پتانسیل کسب بازده مالی بلندمدت را هم ایجاد می‌کنید.

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا

مزایای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، مزایای قابل توجهی را برای متقاضیان به همراه دارد. به‌عنوان مثال، پاسپورت دومینیکا به‌عنوان یک ابزار امنیتی و پشتیبان عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد در صورت بروز ناآرامی‌های سیاسی یا اقتصادی در کشور خود، به مکانی امن پناه ببرید. علاوه بر همه این موارد، مزایای مهم‌تری هم برای روش های سرمایه گذاری در دومینیکا وجود دارند که عبارت‌اند از:

 • سفر و تجارت در اروپا و آسیا: شهروندان دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از 140 کشور سفر کنند. برخی از این کشورها شامل کشورهای حوزه شنگن، چین، هنگ کنگ و سنگاپور می‌شوند.
 • پناهگاه امن در خارج از کشور: سرمایه‌گذاران با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به خارج از کشور سفر کنند. این امر در صورت وقوع انقلاب یا وخامت اوضاع اپیدمی در کشور محل اقامت شما، می‌تواند بسیار حیاتی باشد.
 • مزایای مالیاتی: در دومینیکا مالیاتی بر دارایی، هدایا، سود سرمایه یا ارث وجود ندارد. دارندگان شهروندی و پاسپورت این کشور فقط بابت درآمدی که در دومینیکا به‌دست آورده‌اند، مالیات می‌پردازند. این قوانین مالیاتی به نوع روش های سرمایه گذاری در دومینیکا ربطی ندارد و برای همه آن‌ها صدق می‌کند.
 • حق زندگی در دومینیکا: این کشور دارای آب و هوایی گرم، طبیعت منحصربه‌فرد، مناظر طبیعی متعدد مانند آبشارها و دریاچه‌ها و فرهنگی پویا است. دومینیکا مکان جذابی برای بازدید یا سکونت است.
 • مسیر آسان برای اخذ پاسپورت: اخذ شهروندی از طریق روش های سرمایه گذاری در دومینیکا چند ماه طول می‌کشد. این فرآیند به طور کامل از راه دور انجام می‌شود و سرمایه‌گذاران نیازی به بازدید از کشور قبل یا بعد از دریافت پاسپورت ندارند. هیچ آزمون زبان یا امتحان خاصی هم مورد نیاز نیست.
 • حق حفظ سایر پاسپورت‌ها: دومینیکا تابعیت دوگانه را به رسمیت می‌شناسد. در صورتی که کشورهای دیگر نیز داشتن چندین پاسپورت را مجاز بدانند، سرمایه‌گذاران نیازی به انصراف از تابعیت‌های دیگر ندارند.
 • شهروندی برای کل خانواده: سرمایه‌گذاران می‌توانند همسر، فرزندان زیر ۳۰ سال، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را نیز شامل فرآیند اخذ شهروندی کنند.
 • بازگشت سرمایه: در صورت سرمایه‌گذاری در املاک، متقاضی می‌تواند پس از ۳ تا ۵ سال مالکیت، سهم خود را بفروشد و وجه سرمایه‌گذاری شده را پس بگیرد.
 • مبلغ سرمایه‌گذاری نسبتاً کم: از بین همه روش های سرمایه گذاری در دومینیکا، به حداقل سرمایه‌گذاری با ارزش ۱۰۰,۰۰۰ دلار نیاز دارید که یکی از پایین‌ترین سطوح سرمایه‌گذاری در حوزه کارائیب است.

برای مقایسه، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در برنامه شهروندی گرانادا ۱۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا و در برنامه سی‌بی‌آی سنت کیتس و نویس ۲۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا است.

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

برای پیوستن به جمع شهروندان دومینیکا و بهره‌مندی از مزایای بی‌نظیر آن، کافی است شرایط زیر را داشته باشید:

 • متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • فرزندان وابسته می‌توانند تا 30 سالگی مشمول دریافت شهروندی شوند، به شرطی که تمام وقت در حال تحصیل باشند و از نظر مالی تحت حمایت خانواده زندگی کنند.
 • دختران مجرد زیر 25 سال که تحت تکفل پدر باشند نیز می‌توانند به‌عنوان فرزند وابسته، متقاضی شهروندی دومینیکا شوند.
 • فرزندان بالای 18 سال با ناتوانی جسمی یا ذهنی نیز می‌توانند تحت شرایط خاص، مشمول دریافت شهروندی شوند.
 • متقاضی روش های سرمایه گذاری در دومینیکا و تمامی افراد وابسته نباید در هیچ کشوری سابقه سوءپیشینه کیفری داشته باشند.
 • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ بالای 65 سال متقاضی اصلی یا همسر او می‌توانند با پرداخت هزینه اضافی، برای دریافت شهروندی دومینیکا اقدام کنند.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

با همراهی مشاوران مجرب کراس بوردر فریدم، اخذ شهروندی دومینیکا و گام نهادن در دنیای فرصت‌ها و آزادی، آسان‌تر از همیشه خواهد بود. ما با ارائه خدمات کامل از 0 تا 100، در تمام روش های سرمایه گذاری در دومینیکا همراهتان خواهیم بود.

 1. مشاوره و انتخاب مسیر مناسب: در این مرحله، متخصصان مجرب کراس بوردر فریدم با بررسی شرایط شما، بهترین و مناسب‌ترین روش های سرمایه گذاری در دومینیکا برای اخذ شهروندی را پیشنهاد می‌دهند.
 2. تشکیل پرونده: پس از انتخاب مسیر سرمایه‌گذاری، تیم مجرب کراس بوردر فریدم با جمع‌آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز، پرونده شما را به صورت کامل تشکیل خواهد داد.
 3. اخذ نامه پذیرش: در صورت احراز شرایط لازم از سوی دولت دومینیکا، نامه پذیرش برای شما صادر خواهد شد. این نامه نشان‌دهنده موافقت اولیه دولت با اعطای شهروندی به شما است.
 4. پرداخت هزینه‌ها: در این مرحله، مطابق با مسیر سرمایه‌گذاری انتخابی، هزینه‌های مربوطه را به دولت دومینیکا پرداخت خواهید کرد.
 5. صدور گواهی تابعیت: پس از تأیید پرداخت‌ها، گواهی تابعیت برای شما صادر می‌شود. این گواهی نشان‌دهنده شهروند شدن شما در دومینیکا است.
 6. دریافت پاسپورت: در نهایت، با در دست داشتن گواهی تابعیت، می‌توانید برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنید. پاسپورت دومینیکا به شما امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا را خواهد داد.

سرمایه گذاری دولتی در دومینیکا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا

برای ورود به هر کدام از روش های سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ شهروندی این کشور نیاز است که مدارک زیر را همراه پرونده خود داشته باشید:

 • مدارک هویتی و شخصی
 • مدارک کاری متقاضی
 • اثبات مدارک مالی
 • احراز هویت متقاضیان
 • اثبات محل سکونت متقاضی

اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا با کراس بوردر فریدم

فرقی ندارد که از طریق کدام روش درخواست دهید؛ چونکه مزایای روش های سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ شهروندی این کشور، یکسان هستند. البته، پتانسیل سودآوری از طریق خرید املاک و مستغلات در دومینیکا وجود دارد و می‌توانید از یک شهروند ساده به یک سرمایه‌گذار آینده‌دار تبدیل شوید. در این مقاله از مجموعه مهاجرتی سی بی اف ایران به همه جزئیات روش های سرمایه گذاری در دومینیکا اشاره کردیم.

اگر واجد شرایط سرمایه‌گذاری در دومینیکا هستید، می‌توانید روی تجربه و تخصص ما در انجام کارهای لازم حساب ویژه‌ای باز کنید. در حال حاضر، شما می‌توانید از طریق شماره تماس (ایران): 09022331203  و پل ارتباطی (واتس‌اپ و شماره نمایندگی امارات): +971529972111 با همکاران ما تماس بگیرید.

پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

پاسخ به سؤالات متداول:

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا برای اخذ شهروندی کدامند؟ رایج‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا عبارت‌اند از:

 • کمک بلاعوض به دولت: ساده‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش، سرمایه‌گذاری غیرقابل استرداد (غیر قابل برگشت) در صندوق توسعه ملی (NDF) است. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 100 هزار دلار آمریکا است.
 • سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات: خرید ملک مجاز و مورد تأیید دولت به ارزش حداقل 220 هزار دلار آمریکا.

مزایای اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری چه هستند؟ از جمله مزایای اخذ شهروندی از طریق روش های سرمایه گذاری در دومینیکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور
 • پناهگاه امن در خارج از کشور
 • بهینه‌سازی مالیات
 • حق زندگی در دومینیکا
 • مسیر آسان برای اخذ پاسپورت
 • حق حفظ سایر پاسپورت‌ها
 • شهروندی برای کل خانواده
 • بازگشت سرمایه (در صورت سرمایه‌گذاری در املاک)
 • مبلغ سرمایه‌گذاری نسبتاً کم

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا چه هستند؟ متقاضیان روش های سرمایه گذاری در دومینیکا باید واجد شرایط زیر باشند:

 • متقاضی اصلی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • سابقه کیفری نداشته باشد.
 • سلامت کامل داشته باشد.
 • تمکن مالی کافی برای سرمایه‌گذاری را نشان دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا چه هستند؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا عبارت‌اند از: مدارک هویتی و شخصی، مدارک کاری متقاضی، اثبات مدارک مالی، احراز هویت متقاضیان و اثبات محل سکونت متقاضی.

هزینه اخذ شهروندی دومینیکا چقدر است؟ هزینه‌ها به روش های سرمایه گذاری در دومینیکا، تعداد افراد تحت تکفل و هزینه‌های دولتی، حرفه‌ای و بررسی دقیق بستگی دارد. به طور کلی، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری 100 هزار دلار آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com