ویزای طلایی پرتغال با کمی تغییرات دوباره در صدر!

ویزای طلایی پرتغال با کمی تغییرات دوباره در صدر!

پس از 15 ماه بلاتکلیفی، ویزای طلایی پرتغال قوی تر از همیشه ظاهر شده است که با دو تغییر قابل توجه در برنامه، آن را به بهترین در اروپا تبدیل کرده است:

اولین تغییر، حذف گزینه سرمایه گذاری مرتبط با املاک و مستغلات است که یک ویزای طلایی با ظاهری جدید ایجاد کرد. این تغییر، دوره‌ای را آغاز می‌کند که در آن صندوق‌های سرمایه گذاری، به جای املاک و مستغلات، به عنوان ابزار سرمایه گذاری منتخب افزایش یافته و رفتار مالیاتی سخاوتمندانه تر و تأثیر بیشتر بر چشم انداز اجتماعی-اقتصادی پرتغال ظاهر خواهد شد.

دومین تغییر مهم در سطح قانون تابعیت و شهروندی است. تصویب قانون اخیر که ساعت را از زمان درخواست شروع نموده و 18 تا 24 ماه از تعهد زمانی را کاهش می‌دهد، برنامه پرتغال را دوباره در صدر قرار می‌دهد.

آنچه برجسته است، ظهور استراتژی‌های سرمایه‌گذاری جدید توسط صندوق‌ها است، به ویژه آن‌هایی که برای اعطای مزیت به پرتغال طراحی شده‌اند. چنین رویکردهایی احتمالاً این تصور را که برنامه ها در ارائه مزایای گسترده ناکام هستند، به چالش می‌کشد و به تدریج کاهش می‌دهد.

مشکل املاک و مستغلات و راه حل

ویزای طلایی پرتغال، مانند سایر کشورهای منطقه، به سختی توانسته است مزایای این برنامه را در مقابل انتقادات مداوم مقامات دولتی و مردم متعادل کند. قیمت اجاره در پرتغال در سال 2023 تقریباً 7 درصد افزایش یافت که بالاترین جهش سالانه در نزدیک به سه دهه اخیر است. قیمت املاک نیز نزدیک به 6 درصد رشد کرد (تعدیل تورم) که مردم با فشار مالی روبرو شدند.

بسیاری از مقامات دولتی دنبال یک بهانه برای قربانی کردن بودند و ویزای طلایی یک هدف آسان بود! سرزنش خارجی‌های ثروتمند برای حباب عظیم املاک و مستغلات آسان بود، حتی اگر ویزای طلایی از نظر فروش املاک و مستغلات در کشور سوزن را تکان ندهد.

این مشکلی است که ویزای طلایی یونان و اسپانیا نیز با آن مواجه خواهند شد، اما پرتغال، به شیوه معمول، همتایان اتحادیه اروپا را شکست داد و برنامه خود را با نیازهای اقتصادی کشور تطبیق داد.

کشور برای موفقیت برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری، به یک چارچوب سرمایه گذاری نوآورانه، پایدار و سودمند نیاز دارد و ویزای طلایی معاصر پرتغال اکنون مجموعه ای از زمینه ها و روش های سرمایه گذاری هیجان انگیز را به متقاضیان ارائه می‌دهد که می‌تواند برای کشور و همچنین متقاضیان مفید باشد.

از جمله این شیوه‌های نوآورانه، اولویت‌بندی انرژی‌های تجدیدپذیر است. سرمایه گذاری به ویژه در زیرساخت های خورشیدی که به ویژه قابل توجه است. این امر ویزای طلایی را در سطح کاملاً جدیدی از نظر مزایای اقتصادی و اشتراکی قرار می‌دهد و آن را با روند جهانی ESG که به سرعت در حال تبدیل شدن به سنگ بنای اقتصادهای موفق است، هماهنگ می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com