9 مورد از مشکلات زندگی در استرالیا و مقایسه با حوزه کارائیب

9 مورد از مشکلات زندگی در استرالیا و مقایسه با حوزه کارائیب

مشکلات زندگی در استرالیا چیست؟ با توجه به اینکه خیلی از افراد، استرالیا را بعنوان یک مکان رویایی و خاص می‌­شناسند و همچنین از نظر مناظر، گیاهان و جانوران بسیار معروف است؛ اما برای زندگی در آن بخصوص برای افراد مقیم و مهاجر مشکلات و معایبی دارد که در ادامه با هم آنها را بررسی می‌­کنیم:

هزینه‌های بالای زندگی

استرالیا ممکن است که به داشتن استانداردهای بالای زندگی افتخار کند، اما برای این افتخار باید بهایی پرداخت!

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که سیدنی و ملبورن از گران‌‌ترین شهرهای استرالیا و حتی جهان هستند.

استانداردهای زندگی برای یک درآمد متوسط ​​بسیار بالا است و به عنوان یکی از گران­ترین کشورها برای زندگی در رتبه بندی قرار می‌­گیرد. اگرچه که وضعیت اشتغال در استرالیا بسیار خوب بوده و درآمدها بالا است؛ اما با انجام یک جمع و تفریق ساده، همچنان زندگی در این کشور گران محسوب می‌گردد.

بطور مثال هزینه های حمل و نقل به طرز سرسام آوری بالاست.

همچنین هزینه‌های خورد و خوراک به خصوص برای بازدیدکنندگان به شدت بالا بوده و ممکن است شوکه کننده باشد.

در استرالیا اکثر خودرو ها وارداتی هستند که در نتیجه باعث گرانی خودرو و لوازم آن­ می­‌شود.

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خصوصی نیز در استرالیا گران هستند و متأسفانه، هیچ راهی برای فرار از این هزینه‌ها برای ساکنان موقت وجود ندارد؛ به غیر از پرداخت بیمه خصوصی که می‌تواند به خودی خود یک سرمایه ‌گذاری پرهزینه‌ باشد و در نتیجه هر سال هزاران دلار به عنوان حق بیمه پرداخت می­‌شود.

اما با این حال یارانه های دولتی در مقایسه با هزینه های بالای پزشکی مانند قطره ای در میان دریاست.

هزینه تحصیل نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار بالاست. در این زمینهHSBC  مطالعه ای انجام داد که نشان می‌دهد دانشجویان بین المللی به طور متوسط ​​سالانه بیش از 42300 دلار برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا هزینه می­‌کنند.

دلیل این موضوع را می‌توان به کمبود بودجه دولت برای بخش آموزش عالی نسبت داد که منجر به دریافت هزینه بیش از حد دانشگاه‌ها از دانشجویان بین‌المللی می­‌شود.

هزینه های بالای زندگی در استرالیا

اگر با عادت سیگار کشیدن به استرالیا می­‌‍روید، احتمالا مجبور شوید که آن را ترک کنید. زیرا دولت استرالیا نمی‌خواهد شهروندانش سیگار بکشند! بنابراین آن را بسیار گران کرده است.

افراد سیگاری در حال حاضر به ازای هر سیگار 0.7 دلار مالیات می‌­پردازند که یکی از بالاترین عوارض تنباکو در جهان است. همچنین پیش بینی می­‌شود که افزایش یابد. این گرانی باعث شده است نرخ سیگار کشیدن بزرگسالان در استرالیا از سال 1980 تقریباً به نصف برسد.

احساس انزوا

استرالیا بیش از سه میلیون مایل مربع وسعت دارد که آن را بسیار خودکفا می­‌کند. برای درک این موضوع، می‌توان گفت اندازه آن به اندازه اروپا است. اگر نقشه استرالیا را روی نقشه اروپا قرار دهید، تقریباً همه چیز را پوشش می‌­دهد.

همچنین شهرهای بزرگ از هم دور هستند و برای عبور از شهرها باید ساعت ها رانندگی کرد. مثلا فاصله بین پرتغال و اوکراین کمتر از فاصله بین پرث و سیدنی است.

بعضی از شهرها به قدری گسترده هستند که برای رسیدن به شهر دیگر، ممکن است نیاز باشد که بیشتر از نیمی از روز رانندگی کنید. علاوه بر این، قاره استرالیا از سایر قاره ها هم دور است که منجر به تفاوت های زمانی می‌­شود. این تفاوت زمانی، برقراری ارتباط با خانواده و عزیزان در اقصی نقاط جهان دشوار می­‌کند.

بنابراین منصفانه است که بگوییم برای دیدن کل کشور به یک منبع مناسب از زمان و انرژی نیاز دارید.

شرایط آب و هوایی سخت و بلایای طبیعی

استرالیا سرزمین افراط و تفریط در موضوع هواشناسی است.

خیلی از مردم فکر می‌­کنند که آب و هوای استرالیا در همه جا یکسان است. “یک آب و هوای گرم و آفتابی هر روز و در هر گوشه از کشور” به این سادگی نیست! این گونه بگوییم که وقتی در جنوب تابستان است، معمولاً در شمال هوا مرطوب است.

برخی از نقاط کشور بسیار گرم و سوزان و زندگی در آن مناطق چالش برانگیز می‌شود، به خصوص اگر با این شرایط آب و هوایی سازگار نباشید.

در برخی از مناطق رطوبت شدید و دمای بیش از 40 درجه سانتیگراد و در طول زمستان، مناطقی مانند تاسمانی در جنوب کشور بسیار سرد می­‌شود.

استرالیا همچنین با بلایای طبیعی مانند سیل، طوفان، خشکسالی و آتش‌سوزی در جنگل‌ها مواجه است که آن را به مکانی ترسناک برای زندگی تبدیل می‌کند. با وقوع این حوادث صدها انسان جان خود را از دست داده و خیلی از املاک به طور قابل توجهی تخریب می‌­شوند.

مراقب خورشید باشید!

وقتی خورشید در استرالیا می­‌تابد، با تمام وجود می­‌درخشد. دمای تابستان در برخی مناطق می­تواند بسیار بالا باشد (گاهی اوقات بیشتر از 40 درجه سانتیگراد) و انتظار می‌­رود تا سالهای آینده بالاتر هم برود. با این حال، فقط گرما نیست که خطرناک است. ما انسان ها برای محافظت از خود در برابر اشعه های مضر UV خورشید، به لایه اوزون زمین نیاز داریم؛ اما لایه اوزون مستقیما در بالای استرالیا به طور غیرعادی نازک است. این امر خورشید در استرالیا را به طور ویژه ای قدرتمند می­‌کند.

یکی از تاثیرات نازک بودن لایه اوزون را می توان با افزایش ابتلا به سرطان پوست مشاهده کرد. استرالیا در حال حاضر بالاترین نرخ سرطان پوست را در جهان دارد. به طرز عجیبی، 2/3 استرالیایی ها در سن 70 سالگی به نوعی از سرطان پوست مبتلا شده و انتظار می رود که این میزان به طور مداوم افزایش یابد.

یک تحلیل جدید نشان می‌دهد که آتش‌سوزی‌های استرالیا در سال‌های 2019 و 2020 باعث افزایش دود شد که حتی لایه اوزون در استراتوسفر نیز آسیب دید.

آتش سوزی های بسیار

وقتی شرایط مساعد باشد، بخش‌های وسیعی از مناطق استرالیا می‌توانند در شعله‌های آتش بسوزند و متأسفانه، اغلب اوقات شرایط مناسب است!

هر سال، این کشور به طور متوسط ​​بیش از 50000 آتش سوزی جنگلی را تجربه می‌­کند. اگر درجه حرارت بالا و باد شدید باشد، پوشش گیاهی خشک استرالیا سوخت مناسبی برای آتش سوزی ارائه می­‌دهد. تنها چیزی که برای شروع آن لازم است، یک طوفان، رعد و برق یا یک آتش سوزی کوچک در بوته ها است. پس در نتیجه آسیبی که می­رساند می­‌تواند ویرانگر باشد، ساختمان ها و حیات وحش را ویران و گاهی اوقات مردم را بکشد.

آتش سوزی در استرالیا از مشکلات زندگی در استرالیا است

بطور مثال آتش‌سوزی‌های جنگلی تابستان سیاه که از نوامبر 2019 تا ژانویه 2020 در امتداد سواحل شرقی استرالیا اتفاق افتاد، باعث تخریب بی‌سابقه‌ای در این منطقه شد.

این آتش سوزی عظیم، بیش از 70000 کیلومتر مربع از بوته زارها را سوزاند، بیش از 3000 خانه را ویران کرد و بیش از 30 نفر و میلیاردها حیوان را کشت.

مشکلات زندگی در استراتلیا: نژادپرستی

اجازه دهید بیشتر به این شیطان ریشه‌دار به نام نژادپرستی بپردازیم. این یک مشکل موجود و رو به رشد در استرالیا است.

تقریباً نیمی از ساکنان استرالیا با پیشینه‌های متنوع فرهنگی و زبانی، دوره‌ای از زندگی خود نژادپرستی را تجربه کرده‌اند.

 1. از هر 5 نفری که در استرالیا زندگی می‌­کنند، 2 نفر هدف توهین نژادی کلامی قرار گرفته اند؛
 2. از هر 10 نوجوان، 7 نفر نژادپرستی را تجربه کرده اند؛
 3. از هر 4 بومی استرالیا، 3 نفر به طور مرتب نژادپرستی را تجربه می­کنند؛
 4. کمتر مورد احترام قرار گرفتن، رایج ترین شکل نژادپرستی است.

jaywalking جرم است

jaywalking یعنی عبور از خیابان در مقابل چراغ راهنمایی یا در منطقه ای که گذرگاه عابر پیاده وجود ندارد.

شما نمی توانید هر زمان که دوست دارید از جاده عبور کنید، جریمه آن 70 دلار استرالیا است. بین سال‌های 2014 تا 2017، بیش از 10000 عابر پیاده در نیو ساوت ولز به دلیل پیاده‌روی در خیابان جریمه شدند. قوانین بسیار ساده هستند: شما باید از خطوط تعیین شده و گذرگاه‌ها استفاده کنید. اگر نمی‌­توانید گذرگاه را پیدا کنید، باید مایل ها راه بروید. احتمالاً تا به حال متوجه شده اید که شهرت آرام استرالیا واقعاً برای پیاده روی صدق نمی‌­کند. اگر نمی­خواهید این کار را به درستی انجام دهید، احتمالاً باید فقط در خانه بمانید.!

دردسر های حیات وحش استرالیا

کاملاً طبیعی است که باور کنید استرالیا پر از حیواناتی است که قصد دارند شما را بگیرند. اول اینکه فقط دو گونه از عنکبوت های کشنده در استرالیا وجود دارد. البته که برای هر دوی آنها ضد سم وجود دارد و از سال 1979، هیچ استرالیایی بر اثر نیش عنکبوت نمرده است. لقمه‌ماهی ها تنها دو نفر را در استرالیا کشته اند. به طور متوسط، هر سال تنها یک حمله مرگبار بی دلیل کوسه وجود دارد. اگر این آمار به اندازه کافی آرامش بخش نیست، اقدامات احتیاطی وجود دارد که می‌­توانید پس از حضور در استرالیا انجام دهید، مثلا هرگز به دریا نروید!

برای حدود شش هفته هر بهار، زاغی ها بیرون می آیند تا شما را بگیرند. این یک شوخی نیست! زاغی ها از جولای تا دسامبر می‌توانند بسیار تهاجمی باشند. آنها به هر حیوان و انسانی (معمولا به اطراف سر و چشم) حمله می­کنند. این حملات، به ویژه بر روی کودکان، می تواند وحشتناک و خطرناک باشد. زاغی های نر افراد را از فاصله 80 متری هدف قرار می‌­دهند و منقار آنها می تواند بسیار دردناک باشد.

طنز استرالیایی!

نگران نباشید، همکاران استرالیایی شما از شما متنفر نیستند. تمام توهین‌­های بی امان آنها فقط بخشی از “طنز استرالیایی” است. آنها دوست دارند به همه (از جمله خودشان) توهین کنند و ظاهراً اشکالی ندارد. استرالیایی­‌ها همچنین تمایل دارند جنبه خنده دار هر موقعیتی را بیابند (هرچقدر هم که ناخوشایند باشد)؛ بنابراین اغلب برای افراد خارجی کاملاً بی احترامی به نظر می‌­رسند.

طنز استرالیایی

پس کدام کشور برای زندگی و اخذ شهروندی مناسب است؟

در ادامه می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید:

 1. با توجه به مشکلات گفته شده در استرالیا، بهترین منطقه برای سرمایه گذاری و دریافت شهروندی کدام است؟

پیشنهاد ما سرمایه گذاری و شهروندی در حوزه کارائیب است.

 1. کدامیک از کشورهای حوزه کارائیب برای سرمایه گذاری بهتر و ارزشمند تر است؟

یکی از بهترین کشورهای کارائیب که با روش سرمایه گذاری، شهروندی ارائه می‌­دهد دومینیکا است. این جزیره کارائیب مورد علاقه بسیاری از اتباع خارجی است، زیرا دارای شهروندی تثبیت شده توسط برنامه های سرمایه گذاری است.

 1. چرا در دومینیکا سرمایه گذاری کنیم؟

این جزیره از نظر سیاسی و اجتماعی با ثبات بوده و دارای نیروی کار بسیار ماهر و مولد است. دسترسی به خدمات مخابراتی بین المللی و زیرساخت ها عالی بوده که به نوبه خود این منطقه را به یکی از پایدارترین مناطق برای سرمایه گذاری در جهان تبدیل نموده است.

 دلایل محبوبیت و برتری شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

دومینیکا با نام رسمی همسود دومینیکا، جزیره ای در دریای کارائیب است. اقیانوس اطلس در شرق دومینیکا و دریای کارائیب در غرب آن قرار دارد. این کشور در 3 نوامبر 1978 از بریتانیا مستقل شد. واحد پول آن دلار کارائیب شرقی و پایتخت آن روسو است. این کشور 73500 نفر جمعیت دارد و زبان رسمی آن نیز انگلیسی است.

دومینیکا به دلیل فعالیت در بخش های بزرگی مانند بانکداری خارج از کشور، شرکت های پردازش پرداخت و همکاری های شرکتی در حال تبدیل شدن به یک مرکز مهم مالی بین المللی است.

یکی از دلایل محبوبیت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، گرفتن اقامت آسان آن است. همچنین این کشور پذیرای سرمایه گذاران بوده و برای آنها در ازاری سرمایه گذاری پاداشی در نظر می­‌گیرد. دارندگان اقامت از نظر تحصیل و شغل به مشکلی برخورد نمی­کنند.

دومینیکا شهروندی دیگر کشورها را نیز می‌پذیرد و این موضوع باعث محبوبیت بیشتر آن شده است.

این کشور مزایای فراوانی برای سرمایه‌ گذاران، مهاجران جوان، کارآفرینان، بازنشستگان و…دارد که هزینه های پایین زندگی یکی از آن هاست. حتی با بودجه بازنشستگی می­توان از زندگی آرام و بی دغدغه در این کشور زیبا  لذت برد.

بهای املاک از هر جای دیگر در کارائیب کمتر است. پروازها بطور منظم و با قیمت مناسب به مقاصد مختلف جهان صورت می‌گیرند. شما می‌توانید با درآمد ماهانه تنها ۱،۳۵۵ دلار آمریکا به خوبی و با امکانات بالا در دومینیکا زندگی کنید. هزینه خرید مایحتاج هفتگی برای دو نفر در دومینیکا حدودا ۱۲۰ دلار آمریکا است.

در صورتی که در ملکی برای خود سرمایه‌ گذاری کنید، هزینه‌های ماهانه شما به مراتب کاهش پیدا خواهند کرد. مثلا در مقایسه با ایران، بطور میانگین هزینه‌ زندگی دومینیکا حدود ۹/۴ درصد بالاتر و هزینه اجاره ملک بطور متوسط ۳۶/۴۱ درصد ارزان‌تر است.

روش‌ های سرمایه گذاری جهت دریافت شهروندی دومینیکا کدام است؟

 1. پرداخت کمک بلاعوض به دولت
 2. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
 3. برنامه ویزای کارآفرینی که هنوز تسویب و اجرایی نشده است.

مزایای سرمایه گذاری در کشور دومینیکا چیست؟

 • دریافت پاسپورت در کوتاه‌ترین زمان بین 4 تا 6 ماه
 • سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا از جمله حوزه شنگن و انگلستان و غیره
 • دریافت شهروندی بدون نیاز به اقامت
 • حق داشتن چند تابعیت
 • دریافت تابعیت مادام العمر
 • معاف از مالیات بر ارث، هدیه یا سود سرمایه

و …

شما میتوانید دیگر مزایای سرمایه گذاری در کشور دومینیکا، شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا، هزینه زندگی در دومینیکا، مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا، روش‌ های سرمایه گذاری جهت دریافت شهروندی دومینیکا، مدارک مورد نیاز برای درخواست پاسپورت دومینیکا، و اطلاعات مورد نیاز دیگر را به تفصیل در سایت کراس بوردر فریدم ایران مطالعه کنید.

بهترین شرکت اخذ اقامت و شهروندی: سی بی اف ایران (CBFIRAN)

شرکت کراس بوردر فریدم یک تیم حرفه‌ای تشکیل شده از مشاوران سرمایه ‌گذاری و متخصصان صنعت مهاجرت است که با هدف شنیدن نیاز‌ها و اهداف متقاضی، تحقیق در مورد کلیه گزینه‌های سرمایه گذاری (در بازار املاک و اوراق) و ارزیابی روش‌های متناسب با نیاز متقاضی جهت مهاجرت، اخذ شهروندی و یا اقامت ایجاد شده است. افراد متقاضی و خانواده آنان می‌توانند با اخذ مشاوره‌ حرفه‌ای از شرکت در مورد انجام یک سرمایه ‌گذاری امن، اخذ شهروندی و اقامت و بهره‌مندی از حداکثر آزادی در سفر، مسیر زندگی خود را تعیین کنند.

با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در این صنعت، با افتخار توانسته‌ایم شبکه قدرتمندی از شرکای حرفه‌ای خود تشکیل دهیم و موفقیت شما را تضمین کنیم.

دیگر افتخارات شرکت سی بی اف

شرکت کراس بوردر فریدم، یکی از محبوب ترین شرکت‌های اخذ ویزا و اقامت در خاورمیانه، مجموعه ای از بهترین‌های دولت ها، وکلای باتجربه، مشاورین متخصص، حسابرسان و مترجمین حرفه‌ای است که از صفر تا صد مسیر اخذ شهروندی و اقامت، متقاضیان عزیز را همراهی کرده و با تجربه و مهارت چندین ساله و پرونده های موفق و سربلند، توانسته است نرخ رضایت و قبولی 99.4% را در بین متقاضیان خود کسب کند.

از دیگر دستاورد های این تیم، می‌توان به شرکت در بیش از 30 سمینار و گردهمایی در سراسر دنیا از جمله روسیه، چین، امارات، سنگاپور، هند، ویتنام، تایلند، لبنان، باکو، سنت کیتس و نویس، سوئیس، ترکیه، مالتا، و قبرس اشاره کرد که پیشرفت های قابل توجهی در این صنعت حاصل نموده تا این تجربیات گرانبها را در اختیار متقاضیان و کاربران این صنعت قرار دهد.

کلام آخر در مورد مشکلات زندگی در استرالیا

استرالیا با وجود تنوع بسیار زیاد در گیاهان، حیوانات و مناظر زیبا، کشور مناسبی برای مهاجرت و زندگی نیست. یکی از دلایل اصلی و مهم این سخن، هزینه های بالای زندگی در استرالیا است. با اینکه درآمد هم در این کشور بالا است اما این گرانی­ها به خصوص برای افراد بازنشسته که قصد سرمایه گذاری دارند یا دانشجویان بین المللی ممکن است سخت باشد. همچنین آب و هوای گرم و طوفانی و خورشید سوزان آن بسیار نیاز به مراقبت دارد.

بنابراین ما به شما دریافت شهروندی یا سرمایه گذاری در دومینیکا را پیشنهاد می­دهیم. در این کشور هزینه های زندگی بسیار ارزانتر و آزادی های آن بیشتر است. همچنین مشکلات نژاد پرستی در آن بسیار کمتر از استرالیا است و البته گرفتن اقامت آن راحت تر است. شهروندی این کشور از مزایای بالا و بسیار زیادی برخوردار است که در …. به صورت کامل شرح داده ایم.

برای دریافت شهروندی و سرمایه گذاری در دومینیکا همین الان می توانید با شماره های موجود در سایت با مشاوران مجرب شرکت کراس بوردر فریدم تماس گرفته تا راهنمایی لازم و دقیق و متناسب با هدف شما برای رسیدن به مقصد را به طور دقیق مشخص ‌کنند! متخصصان و مشاوران ماهر ما همیشه آماده ارائه خدمات قابل اعتماد و به روز هستند.

2 پاسخ

 1. ممنونم از مقاله مفید تون، آیا برنامه های مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا هم انجام میدید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com