بازگشایی محبوب‌ترین برنامه مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری

بازگشایی محبوب‌ترین برنامه مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری

تنها با پرداخت ۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا، اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد

دولت کبک در چند روز گذشته اعلام کرد که با باز شدن مجدد برنامه کبک، اصلاحات مهم و گسترده‌ای را در خصوص مهاجرت به این استان اعمال خواهد کرد.

همانطور که ممکن است شنیده باشید، برنامه محبوب «مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کبک (QIIP) از سال ۲۰۱۹ به دلیل مشکلاتی که داشته به حالت تعلیق درامده بود.

اما نگران نباشید!‌ این برنامه که احتمالا از پایان امسال به‌طور جدی راه‌اندازی می‌شود، محبوب‌ترین ویژگی‌های خود را همچنان حفظ کرده و متقاضیان علاقمند به مهاجرت کانادا می‌توانند پس از بررسی شرایط لازم، پرونده های خود را آماده تحویل به اداره مهاجرت نمایند.

ویژگی‌هایی که این برنامه همچنان حفظ کرده شامل موارد زیر می‌شود:

  • این برنامه، همچنان بعنوان یک سرمایه گذاری منفعل باقی خواهد ماند،
  • از آنجایی که سرمایه گذاری به شکل اوراق قرضه دولتی خواهد بود، استان کبک، بازگشت مبلغ سرمایه گذاری اصلی را تضمین خواهد کرد،
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری به لطف مشارکت معامله‌گران، سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده و دقیق، و همچنین شرکت‌های معتمد، از امنیت و شرایط بسیار بهتر و مناسب تری برخوردار خواهند شد،
  • همسر و همچنین فرزندان وابسته مجرد زیر ۲۲ سال سرمایه گذاران می‌توانند به راحتی به همراه متقاضی اصلی در برنامه مهاجرت شرکت کنند،
  • این برنامه اقامت دائم کانادا و مسیری باز و روشن برای اخذ شهروندی این کشور را به متقاضی و خانواده ایشان ارائه می دهد.

برخی از شرایط جدید برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری در زیر توضیح داده شده اند:

  • فرایند دو مرحله‌ای اقامت،
  • دانش زبان فرانسوی،
  • تغییرات در زمینه مبالغ سرمایه گذاری و پرداخت بلاعوض.

فرایند دو مرحله‌ای

قبل از گزینش دائم، متقاضی اصلی باید حداقل شش ماه را به عنوان اقامت موقت در کبک بگذرانند. همچنین پس از آن، متقاضی اصلی یا همسر او، باید شش ماه دیگر در این استان اقامت داشته باشند.

بسیاری از ذینفعان و متقاضیان از این پیشنهاد استقبال خواهند کرد؛ زیرا زمان پردازش برای وضعیت موقت به طور قابل توجهی کمتر از اقامت دائم است. در بسیاری از موارد، سرمایه گذاران می‌توانند ظرف یک سال پس از درخواست، برای اقامت در کبک برنامه ریزی کنند.

الزام به دانش زبان (فرانسوی)

متقاضیان باید در سطح متوسط، از دانش زبان فرانسوی برخوردار باشند (7 از 12 در Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des personnes imigrantes adultes). سطحی که به شرح زیر مشخص می شود:

“زمانی که وضعیت قابل پیش بینی یا تا حدی قابل پیش بینی باشد، متقاضی بتواند به طور مستقل ارتباط برقرار کند؛ در مکالمات غیررسمی یا ارائه در مورد موضوعات مشخص مرتبط با نیازهای فعلی توانایی لازم را داشته باشد.”

تغییرات در زمینه مبالغ سرمایه گذاری و پرداخت بلاعوض.

با جایگزینی سرمایه‌گذاری 1,200,000 دلاری پنج ساله قبلی، سرمایه‌گذاران اکنون ملزم به سرمایه‌گذاری 1,000,000 دلار کانادا برای پنج سال و (ii) کمک بلاعوض 200,000 دلاری کانادا هستند.

دولت کبک سرمایه گذاری 1,000,000 دلار کانادا را برای متقاضی تضمین خواهد کرد. این ضمانت نه تنها ریسک سرمایه گذار را به 200000 دلار (مبلغ مشارکت) محدود می کند؛ بلکه همچنان به واسطه های مالی مجاز توانایی ارائه منابع مالی را با استفاده از ضمانت دولت به عنوان وثیقه برای وام می‌دهد.

پیامدهای کوتاه مدت

دولت کبک مقررات جدید را در 7 ژوئن منتشر خواهد کرد، زمانی که دوره مشورت عمومی 45 روزه آغاز می‌شود. دولت هیچ جدول زمانی برای بازگشایی QIIP تعیین نکرده است، اما با توجه به اینکه تعلیق فعلی QIIP در 1 ژانویه 2024 منقضی می‌شود، این برنامه احتمالاً قبل از پایان سال جاری بازگشایی خواهد شد.

در حالی که ما (گروه سی بی اف ایران) بعید می دانیم که قوانین پیشنهادی قبل از انتشار در 7 ژوئن یا حتی در طول دوره مشاوره 45 روزه بعد از آن تغییر خاصی کند، به هرحال هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. سپس، دولت اکثریت آراء قاطع در مجلس ملی و حمایت در کبک را داشته  و بعید است که آنها چیزی را از دست داده باشند.

در مورد اینکه چه زمانی ممکن است قوانین جدید اجرایی شوند و برنامه بازگشایی شود، تنها چیزی که می‌توانیم با قاطعیت بگوییم این است که بلافاصله پس از پایان دوره مشاوره انجام نخواهد شد.

هنگامی که قوانین تصویب شوند، بوروکراسی برای آماده سازی فرآیندها و روند اداری، مدتی طول خواهد کشید. به عنوان مثال، قرارداد واسطه ها با دولت (به اصطلاح توافقنامه سه جانبه) نیاز به بازنویسی کامل دارد. همین امر در مورد موافقت‌نامه سرمایه گذاری که متقاضیان با دولت امضا می‎‌کنند نیز صادق است و ما همچنین باید توافق نامه ای را برای عنصر کمک مالی جدید تنظیم کنیم.

تاریخچه اخیر این برنامه

از زمان معرفی QIIP در سال 1986، این برنامه محبوب ترین برنامه مهاجرت به روش تجاری در کانادا بوده است. تا سال 2014، کانادا دارای دو برنامه سرمایه گذار مهاجر جداگانه بود که یکی توسط دولت فدرال و دیگری توسط دولت کبک ارائه می‌شد. هدف QIIP کسانی بودند که قصد اقامت در کبک را داشتند، در حالی که برنامه فدرال، کسانی را هدف قرار داد که قصد اقامت در سایر نقاط کشور را نیز داشتند.

در سال 2014، دولت فدرال برنامه سرمایه گذاری خود را به تعلیق درآورد. در همین حال، کبک با معرفی یک سیستم دریافت برنامه جدید و یک سیستم سهمیه‌بندی برای واسطه‌های مالی، QIIP خود را اصلاح کرد که یک دوره پنج ساله ثبات نسبی را برای این برنامه آغاز کرد. در این اصلاحیه به طور متوسط در هر یک از این پنج سال 1900 درخواست ثبت شد که در نهایت منجر به سرمایه گذاری مستقیم خارجی بیش از 5 میلیارد دلار کانادا شد.

در 31 اکتبر 2019، دولت کبک QIIP را به حالت تعلیق درآورد. سپس این تعلیق را تا 31 مارس 2023 تمدید کرد. هدف دولت مطالعه این برنامه با توجه به یافتن راه‌هایی برای ارتقای اسکان بلندمدت و یکپارچگی اجتماعی-اقتصادی QIIP بود.

QIIP در کانادا به عنوان تنها برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بصورت  سرمایه گذاری منفعل محسوب می‌شود. سایر برنامه‌ها، مانند برنامه کارآفرینی کبک، کارآفرینی OINP انتاریو، و برنامه ویزای استارت‌آپ فدرال، از انواع ویزای سرمایه‌گذاری بصورت فعال هستند که نه تنها به سرمایه‌گذاری متقاضی، بلکه به مشارکت فعال وی در مدیریت کسب‌وکار نیز در کانادا نیاز دارند. به همین دلیل، QIIP همیشه یک گزینه بسیار محبوب در میان مشتریان با ارزش خالص بالا بوده است.

برای مشورت و ارزیابی شرایط خود با یکی از مشاوران متخصص کراس بوردر تماس گرفته و خیال خود را برای یک سرمایه گذاری امن و مطمئن برای مهاجرت راحت کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات به روز و جزئی‌تر برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری، وبسایت CBFIran.com را مطالعه فرمایید و سوالات خود را با ما مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما شرایط شما را کاملا بررسی کرده و در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

نیاز به مشاوره سریع دارید؟ همین حالا با ما تماس بگیرید: ۱۱۱ ۷۲ ۹۹ ۵۲ ۹۷۱+ یا به ما ایمیل بزنید: info@cbfiran.com